Opublikowane przez XXX Lat Wolności – sylwetki wyróżnionych przedsiębiorców z gminy Jednorożec – Zakład Usług Leśnych Jan Mikołajewski

Kontynuujemy prezentację sylwetek wyróżnionych, podczas gali „XXX Lat Wolności”,  przedsiębiorców i rolników.  Czas na pierwszą firmę z gminy Jednorożec. Serdecznie gratulujemy!

Zakład Usług Leśnych Jan Mikołajewski

Początki działalności Zakładu Usług Leśnych Jan Mikołajewski datuje się na 1996 r.  Firma świadczy usługi na rzecz Nadleśnictwa Przasnysz i Nadleśnictwa Ostrołęka. Zatrudnia 19 pracowników, którzy zajmują się m.in.: pozyskiwaniem drewna, zrywką drewna, produkcją zrębki leśnej oraz wykonują kompleksowe usługi dotyczące prac leśnych. Zakład dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym, który ze względu na ciężkie warunki pracy, jakie panują w lesie jest sukcesywnie poszerzany o nowe maszyny i urządzenia. Poza tym firma zajmuje się transportem kruszyw. W latach 1990 – 1996 Jan Mikołajewski prowadził firmę zajmującą się usługami transportowymi z przewagą transportu drewna. Poza działalnością zawodową właściciel firmy aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. W różnych formach wspiera instytucje i organizacje pozarządowe z terenu gminy Jednorożec. Pracę traktuje jako swoją pasję. Dowodem na to jest np. dwukrotne wyróżnienie w zawodach na mistrza drwali organizowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie. W roku 2015 r. reprezentant ZUL otrzymał tytuł II w-ce mistrza. Natomiast rok później otrzymał tytuł I w-ce mistrza.

Data: 2020-02-17
Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza