XXXVI SESJA RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO

Porządek XXXVI sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbędzie się 5 maja 2017 r. o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku dziennego.
3. Przyjęcie protokołu z XXXV sesji Rady Powiatu Przasnyskiego.
4. Informacja Przewodniczącego Zarządu Powiatu o realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracach Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach:

5.1 zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017 - 2023,
5.2 wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Przasnyskiego na  rok 2017,
5.3 udzielenia pomocy finansowej Gminie Jednorożec na realizację zadania „Zagospodarowanie zielenią ulic Warszawskiej i Długiej oraz ronda w miejscowości Jednorożec i Stegna.”,
5.4 określenia szczegółowych warunków umorzenia w całości lub w części, łącznie z odsetkami, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty lub odstępowania od ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej,
5.5 przyjęcia oceny zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Przasnyskiego za rok 2016,
5.6 wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości,
5.7 wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Powiatem Przasnyskim w sprawie wspólnego przygotowania w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych inwestycji,
5.8 udzielenia dotacji w 2017r. na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Powiatu Przasnyskiego.
6. Przyjęcie „Sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu za rok 2016”.
7. Przyjęcie „Rocznego sprawozdania z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Przasnyskim za rok 2016”.
8. Przyjęcie „Sprawozdania z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu za 2016 rok.”
9. Przyjęcie „Informacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu przasnyskiego za rok 2016.”
10. Interpelacje i zapytania.
11. Wnioski i oświadczenia.
12. Zakończenie sesji.

Marek Walędziak