Z OSTATNIEJ CHWILI. PODAJCIE DALEJ. JEST DECYZJA! STAROSTWO WYBUDUJE NOWOCZESNE, WIELOFUNKCYJNE KRYTE LODOWISKO W PRZASNYSZU Z PIENIĘDZY ZA STREFĘ W CHORZELACH.

Rada powiatu przasnyskiego przychyliła się do propozycji starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, który zaproponował radnym powiatowym budowę przez starostwo powiatowe wielofunkcyjnego, nowoczesnego, krytego lodowiska w Przasnyszu. Tym samym w Przasnyszu powstanie ogólnodostępnyi całoroczny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, z pełnym zapleczem oraz infrastrukturą, jakiego nie ma w całym regionie. Inwestycja została zapisana w planie inwestycyjnym oraz budżecie powiatu przasnyskiego. Pieniądze będą pochodziły ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach.

Powiat Przasnyski od lat marzył o krytym lodowisku. Starostwo wykonało dekadę temu projekt techniczny i wyrobiło wszystkie pozwolenia i uzgodnienia, ale nie udało się pozyskać pieniędzy z Unii, a to droga inwestycja. Nie stać na nią było ani Powiatu, ani Miasta. Obecnie jednak starosta przasnyski Zenon Szczepankowski polecił pracownikom starostwa odkurzyć projekt i zwrócił się do Zarządu i Rady Powiatu, aby znowu zapaliły zielone światło dla nowoczesnego, krytego lodowiska w Przasnyszu.
Rada głosami koalicji PSL-PPP zatwierdziła inwestycję do realizacji. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora