Opublikowane przez Z PRASY: TEREN INWESTYCYJNY SIERAKOWO – FIRMY ZAINWESTUJĄ, SAMORZĄD UZBROI TEREN I ZBUDUJE OBWODNICĘ

Za "Tygodnikiem Ostrołęckim" z 26 lutego 2008 r.: Powiat przygotowuje się do sprzedaży byłego lotniska.

- Przetargi na tereny w Sierakowie zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. Ale zanim to nastąpi, chcemy uzgodnić z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad niezbędną szerokość pasa drogowego, który należy pozostawić dla planowania przy lotnisku przyszłej obwodnicy Przasnysza - mówi Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.
Na prezentację terenów inwestycyjnych, położonych w Sierakowie (obszar byłego lotniska), 8 lutego powiat zaprosił potencjalnych inwestorów.

- Głównym przesłaniem spotkania była wzajemna pomoc w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy na rozwój. Przedsiębiorcy zwracali uwagę na konieczność jak najszybszego udostępnienia terenów inwestycyjnych należących do powiatu. Uzasadniali swoje postulaty koniecznością pilnego przygotowania projektów unijnych dla swoich firm. Za kilka miesięcy bowiem ruszą nabory wniosków od przedsiębiorców, w ramach których mogą liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na zakup terenu pod inwestycje. Ale warunkiem jest nabycie praw do terenu w czasie umożliwiającym wykonanie projektu.

- Stawką są inwestycje i miejsca pracy - tłumaczy starosta Szczepankowski. Podkreśla, że samorząd powiatu doskonale rozumie argumentację przedsiębiorców.

- Jeszcze w tym roku zamierzamy rozpocząć kompleksowe uzbrojenie terenu tak, aby inwestycje na tym obszarze mogły być realizowane sprawnie i tanio. W ramach uzbrojenia zostanie wykonany kolektor sanitarny, wodociągowy, światłowód, a także transformator i nowe przyłącze energetyczne oraz drogi wewnętrzne - zapowiada starosta.
Dodajemy, że wbrew pogłoskom, na liście firm zamierzających inwestować na terenie byłego lotniska, przynajmniej na razie, nie ma właściciela firmy Kross Zbigniewa Sosnowskiego.

- Ale z zadowoleniem odbierzemy zainteresowanie tak poważnego inwestora naszą ofertą, podobnie jak każdego innego - podkreśla Zenon Szczepankowski.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli