ZAMBET DOSTANIE SZANSĘ DO KOŃCA KWIETNIA NA DOKOŃCZENIE BUDOWY BASENU W CHORZELACH

Opublikowane przez ZAMBET DOSTANIE SZANSĘ DO KOŃCA KWIETNIA NA DOKOŃCZENIE BUDOWY BASENU  W CHORZELACH

W dniu 19 lutego b.r. podczas kolejnej, cyklicznej narady inwestycyjnej na terenie budowy basenu w Chorzelach w ramach Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych – Kompleks Chorzele – przedłużono wykonawcy inwestycji, firmie Zambet – termin realizacji budowy do końca kwietnia b.r. Wykonawca zintensyfikował prace budowlane i po raz kolejny zapewnił, że dokończy budowę w uzgodnionym terminie.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wiąże z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych umowa, która przewiduje końcowy termin realizacji inwestycji i jej rozliczenia do końca czerwca b.r. 15 lutego zakończono inwentaryzację budowy. Oceniamy, że czasowo wystarczy około miesiąc wytężonej pracy, aby zakończyć inwestycję. Nie mniej jednak nie mamy pewności, czy dotychczasowy wykonawca, firma Zambet będzie w stanie dokończyć budowę. Dlatego też, jeśli będziemy widzieli, że obecny wykonawca nie będzie w stanie dotrzymać terminu do końca kwietnia b.r. podejmiemy decyzję o ogłoszeniu przetargu na nowego wykonawcę, który miałby dokończyć budowę basenu. Na taką ewentualność się przygotowujemy.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu