ZAPRASZAMY PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH DZIAŁAJĄCYCH W OBSZARZE EDUKACJI DO PRAC NAD POWIATOWYMI PROGRAMAMI WSPÓŁPRACY

Opublikowane przez ZAPRASZAMY  PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH DZIAŁAJĄCYCH W OBSZARZE EDUKACJI DO PRAC NAD POWIATOWYMI PROGRAMAMI WSPÓŁPRACY

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz Fundacja Civis Polonus serdecznie zapraszają organizacje pozarządowe z powiatu przasnyskiego zajmujące się edukacją i oświatą do udziału w bezpłatnych szkoleniach z przedstawicielami  starostwa powiatowego. Celem szkoleń jest  pogłębienie współpracy organizacji pozarządowych z powiatem poprzez wspólną pracę nad tworzeniem programów współpracy z organizacjami pozarządowymi w obszarze edukacji. Szkolenia prowadzone będą przez ekspertów Fundacji Civis Polonus.

Pierwsze szkolenie będzie okazją do prac nad tworzeniem programów współpracy, podczas którego będą państwo pracowali nad:
- zasadami i formami współpracy administracji samorządowej z organizacjami pozarządowymi;
- diagnozą nt. sytuacji edukacji w państwa powiecie;
- wizją rozwoju edukacji w państwa powiecie (wizja NGO i JST);
- celami dla dalszej współpracy w obszarze edukacji.

Szkolenie odbędzie 2 czerwca 2015 roku w godz.10-15 w  Pułtusku, w budynku Straży Pożarnej przy ul. Daszyńskiego 19. W szkoleniu wezmą udział także przedstawiciele JST i NGO z pow. wyszkowskiego i pułtuskiego.

Pomiędzy pierwszym a drugim szkoleniem, do państwa powiatu przyjedzie ekspert, aby pracować indywidualnie nad stworzeniem programu współpracy JST-NGO w obszarze edukacji.

Drugie szkolenie poświęcone będzie:
- podsumowaniu efektów prac nad stworzeniem programów współpracy JST-NGO w obszarze edukacji;
- przygotowaniu dokumentu projektu programy współpracy;
- wyborowi form współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi w obszarze edukacji;
- podsumowanie procesu w obszarze współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi;
- umówienie się na kolejne kroki współpracy po zakończeniu realizacji projektu.

Szkolenie odbędzie się 24 czerwca 2015 roku w godz.10-15 w Pułtusku w budynku Straży Pożarnej przy ul. Daszyńskiego 19.

Działanie podejmowane są w ramach projektu „Mazowiecka Sieć Edukacyjna” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, organizacja nie ponosi żadnych kosztów.

Więcej informacji oraz zgłoszenia do udziału w szkoleniach przyjmuje p. Paulina Kowalczyk, Tel. 22 8275249, Tel. 509 725 536; Paulina.kowalczyk@civispolonus.org.pl

Wydział Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu

Data: 2020-08-13