ZARZĄD POWIATU PRZASNYSKIEGO INICJUJE BUDOWĘ OBWODNICY PRZASNYSZA

Opublikowane przez ZARZĄD POWIATU PRZASNYSKIEGO INICJUJE BUDOWĘ OBWODNICY PRZASNYSZA

Zarząd Powiatu Przasnyskiego w dniu 19 kwietnia postanowił zwrócić się do samorządów miasta Przasnysz i gminy Przasnysz z propozycją wspólnego projektu unijnego z perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014 – 2020 na budowę obwodnicy Przasnysza będącej przedłużeniem drogi powiatowej biegnącej przy Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie k/ Przasnysza w kierunku Mchowa.

Zarząd Powiatu widzi potrzebę budowy takiej obwodnicy. Obwodnica ta miałaby jednak charakter drogi lokalnej, bez izolowania jej ekranami akustycznymi i blokadą wjazdów. Byłaby to więc obwodnica bardzo dobrze dostępna. Droga zmniejszyłaby natężenie ruchu ciężarówek przez centrum miasta i uaktywniła gospodarczo tereny wokół obwodnicy. Jej charakter nie izolowałby jednak miasta od głównego ruchu przelotowego. Doświadczenia innych miast, gdzie wybudowano obwodnice charakteryzujące się trudną dostępnością wskazują ujemne strony takiego rozwiązania. Chcemy ich uniknąć, dlatego nasza obwodnica musi mieć w założeniu bezproblemową dostępność. Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski zorganizuje w tej sprawie spotkanie szefów wszystkich samorządów miejskich i gminnych z terenu powiatu przasnyskiego w ramach tworzenia Królewieckiego Obszaru Funkcjonalnego – Porozumienie Przasnyskie w dniu  14 maja b.r.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu