Opublikowane przez ZEBRANIE ZARZĄDU STOWARZYSZENIA KRÓLEWIECKI OBSZAR FUNKCJONALNY – POROZUMIENIE PRZASNYSKIE

20 kwietnia 2017 r.  Dworek w Chojnowie gościł po raz kolejny członków Zarządu Stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny - Porozumienie Przasnyskie. Grono zebranych powiększone było o Przewodniczących Rad i zaproszonych Gości: Komendanta Policji Tomasza Łysiaka, byłego Komendanta Policji Zbigniewa Listwona, przedstawiciela Mazowieckiej Izby Gospodarczej- Roberta Gwardysa oraz przedstawiciela Fundacji Fundusz Współpracy z Warszawy Grzegorza Herubińskiego.

Na wstępie oddano głos gościom. Komendanci Policji zwrócili się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu 100-lecia obchodów powstania przasnyskiej policji. Wiązałoby się to z zawiązaniem Komitetu Społecznego d/s obchodów. Zwrócono uwagę na potrzebę ufundowania z tej okazji sztandaru dla jednostki policji jako jednej z niewielu nie posiadających sztandaru. Zebrani pozytywnie oceniając pracę policji zgodnie uznali, że należy wspólnie włączyć się w obchody i pomóc w organizacji.

Grzegorz Herubiński zaprosił przedstawicieli samorządów do udziału w wizycie studyjnej dotyczącej zakładania spółdzielni socjalnych jako formy przeciwdziałania bezrobociu i rozwijania przedsiębiorczości. Celem wizyty jest Wioska Garncarska, gdzie spółdzielnia socjalna z powodzeniem działa już od wielu lat, odbędą się również szkolenia z zakładania spółdzielni.

Robert Gwardys przedstawił zasady konkursu ekonomicznego skierowanego do młodzieży z klas średnich, promującego wiedzę ekonomiczną. Stowarzyszenie KOF-PP występuje jako współorganizator i fundator jednej z nagród.

W związku z organizacją 27.08.2017 dożynek wojewódzko-diecezjalnych, zebrani omówili program ramowy dożynek i udział poszczególnych samorządów w tym przedsięwzięciu. Mimo odległego jeszcze terminu każdy z samorządów wstępnie zadeklarował możliwości swojego udziału w tym ważnym dla naszego regionu wydarzeniu.

Po zakończeniu części oficjalnej zebrani podzielili się symbolicznie jajkiem wielkanocnym, złożyli życzenia oraz nastąpił uroczysty obiad, podczas którego kontynuowano niedokończone rozmowy.

Zobacz fotorelację:

Małgorzata Brzezińska