„ZIELONE AGRO SHOW W SIERAKOWIE” – RELACJA

Opublikowane przez „ZIELONE AGRO SHOW W SIERAKOWIE” – RELACJA

W dniach 17-18.05.2008 r. w miejscowości Sierakowo odbyła się międzynarodowa wystawa maszyn rolniczych „Zielone Agro Show”, zorganizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Pani Renata Arkuszewska - Wiceprezes Zarządu - Dyrektor Zarządzający PIGMiUR. Głos zabrał także Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, który pełnił honory gospodarza imprezy. Starosta przywitał wystawców i licznie przybyłych gości oraz życzył przyjemnego i owocnego zwiedzania całej gamy specjalistycznych stoisk wystawowych.

Główną atrakcją wystawy był dwudniowy pokaz pracy maszyn rolniczych służących do zbioru użytków zielonych. Zgromadził on łącznie ok. 10 tys. widzów. Pokazy uświetnił swoją obecnośćią Włodzimierz Zientarski, który bardzo ciekawie relacjonował pracę i możliwości technologiczne prezentowanych maszyn i urządzeń rolniczych.

W trakcie wystawy odbył się także konkurs wiedzy o technice i technologiach zbioru zielonek, w którym udział wzięła młodzież szkół rolniczych - pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Gołodczyzny, powiat Ciechanowski, gmina Sońsk. W namiocie konferencyjnym odbywały się także seminaria na temat pomocy dla rolników w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.