ZIELONE AGRO SHOW W SIERAKOWIE!

Opublikowane przez ZIELONE AGRO SHOW W SIERAKOWIE!

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych już po raz VII organizuje Międzynarodową Wystawę Rolniczą "Zielone Agro Show". Odbędzie się ona w dniach 17 i 18 maja 2008 r. na terenie lotniska w Sierakowie - powiat przasnyski, woj. mazowieckie.

Dla zwiedzających wystawa otwarta będzie w godzinach od 9:00 do 17:00. Wstęp oraz miejsca parkingowe, jak co roku będą bezpłatne. Po raz pierwszy na wystawie Zielone Agro Show, Katalogi Wystawy będą rozprowadzane nieodpłatnie. Organizator planuje znacząco zwiększyć nakład, by każdy zwiedzający przy wejściu otrzymał Katalog za darmo. Zawarte w nim informacje z pewnością będą bardzo przydatne w każdym gospodarstwie rolnym.

Impreza ma charakter wędrujący, zatem każdego roku organizowana jest w innych regionach kraju, ale w takich, w których dominuje hodowla bydła. Dotychczasowe edycje Wystawy odbyły się dwukrotnie w Bednarach koło Poznania (rok 2002 i 2003) oraz w Szymanach w pobliżu Szczytna (rok 2004), w Szepietowie na Podlasiu (rok 2005), w Walewicach koło Łowicza (rok 2006) i w Kamieniu Śląskim na opolszczyźnie (rok 2007).

Ideą odbywającej się corocznie wystawy jest prezentacja bogatej oferty maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesie technologicznym przygotowania, zbioru oraz konserwacji i zadawania pasz zielonych. Podczas wystaw można zapoznać się z kompleksową ofertą wiodących firm sektora rolniczego, począwszy od urządzeń służących do zakładania użytków zielonych, poprzez sprzęt wykorzystywany w różnych technologiach zbioru zielonek, aż po maszyny i urządzenia znajdujące zastosowanie w procesie zadawania pasz. Nie zabraknie również firm oferujących nawozy, nasiona, pasze oraz produkujących elementy wyposażenia budynków inwentarskich. Z roku na rok Wystawa przyciąga większą ilość wystawców i zwiedzających, dzięki czemu stała się ona już stałym i ważnym wydarzeniem w kalendarzu każdego rolnika. Dodatkowego prestiżu nadaje jej udział największych producentów i dealerów maszyn rolniczych z Polski i z zagranicy. W ubiegłorocznej edycji wystawy wzięło udział 152 wystawców, a w pokazach łącznie zostały zaprezentowane 82 maszyny. Powierzchnia ekspozycyjna wyniosła blisko 15.000 m2. Wystawę odwiedziło ok. 20. 000 zwiedzających. Jak zawsze nie zabraknie dynamicznych pokazów pracy maszyn, które są stałym elementem wystaw Zielone Agro Show. Podczas pokazów zaprezentowane zostaną maszyny do zbioru zielonek niskich na zakiszanie, takie jak kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy i przyczepy zbierające.

Podobnie jak w ubiegłym roku Organizator zamierza ukierunkować pokazy na prezentację kompleksowej oferty poszczególnych producentów. Będzie to oznaczać, iż wystawca, na przydzielonym poletku, zaprezentuje po kolei maszyny wchodzące w skład jego oferty tworzącej linię technologiczną: od koszenia po zbiór. Dla każdej firmy (lub linii technologicznej) wydzielony jest oddzielny pas pokazowy. Uzupełnieniem Wystawy będą seminaria tematyczne przeprowadzone przez wybitnych specjalistów z dziedziny rolnictwa. Po raz trzeci na wystawie Zielone Agro Show zorganizowany będzie cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs wiedzy o technice i technologiach zbioru zielonek skierowany do uczniów szkół rolniczych. Na najlepszych czekają nagrody i upominki. Honorowy patronat nad wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, natomiast patronat medialny sprawuje I Program Telewizji Polskiej S.A. Więcej informacji na temat Zielonego Agro Show, mogą Państwo znależć w serwisie internetowym -

www.agroshow.pl

* zdjęcia pochodzą z archiwum Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych