Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych LO im KEN w Przasnyszu

26 kwietnia 2024 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu odbyło się pożegnanie roku szkolnego 2023/2024 dla klas maturalnych. Naukę podsumowało przeszło 110 abiturientów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu maturalnego.

Data publikacji: 2024-04-27

Za nami uroczysta gala wręczenia medali Stanisława Ostoi-Kotkowskiego ufundowanych przez Powiat Prza

26 kwietnia 2024 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu wręczono medale, ufundowane przez Powiat Przasnyski, laureatom wyróżnionym przez komisję konkursową Kapituły Medalu Stanisława Ostoi-Kotkowskiego. Medale trafiły do Arkadiusza Smoleńskiego, Gabrieli Borkowskiej oraz Stowarzyszenia „Ochotnicza Straż Pożarna w Wężewie".

Data publikacji: 2024-04-27

Pożegnanie klas maturalnych Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach

26 kwietnia 2024 roku Zespół Szkół Powiatowych im. W.S. Reymonta w Chorzelach pożegnał uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy weszli w kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

Data publikacji: 2024-04-26

Sadzenie drzew z okazji 100-lecia Lasów Państwowych z udziałem władz Powiatu Przasnyskiego

W czwartek 25 kwietnia 2024 roku Nadleśnictwo Przasnysz zorganizowało obchody 100-lecia Lasów Państwowych, dbając o to, by ten dzień był nie tylko okazją do świętowania, ale także refleksji nad historią i przyszłością lasów w Polsce. Powiat Przasnyski reprezentowali: Starosta Przasnyski Paweł Mostowy oraz Wicestarosta Renata Kosman.

Data publikacji: 2024-04-25

Wsparcie przasnyskiego starostwa dla spółek wodnych

24 kwietnia br. w obecności wicestarosty Renaty Kosman zostały podpisane umowy z Gminnymi Spółkami Wodnymi z Czernic Borowych i Krasnego oraz Spółką Wodną Gmina-Miasto Przasnysz na dofinansowanie działań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych.

Data publikacji: 2024-04-25

Podsumowanie I etapu XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci organizowanego przez KRUS

9 kwietnia 2024 roku podczas posiedzenia w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu PT KRUS w Przasnyszu podsumowała Konkurs Plastyczny dla dzieci na etapie Placówki pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Data publikacji: 2024-04-24

9 osób bezrobotnych otrzyma dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej

23 kwietnia br. w Centrum Aktywizacji Biznesu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu dziewięć dotychczas bezrobotnych osób podpisało umowy na dofinansowanie rozpoczęcia ich działalności gospodarczych

Data publikacji: 2024-04-24

Zapraszamy na Galę wręczenia Medali Stanisława Ostoja-Kotkowskiego

Medal Stanisława Ostoja-Kotkowskiego to wyróżnienie przyznawane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. Nazwany na cześć uznanego na świecie polskiego artysty – malarza, rzeźbiarza, scenografa i fotografika, wykorzystującego w swej twórczości najnowsze zdobycze techniki. Medal ten honoruje osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania dziedzictwa kulturowego regionu Przasnyskiego oraz podejmowanie działań na rzecz jego rozwoju społeczno-kulturalnego.

Data publikacji: 2024-04-22

Powiat Przasnyski ogłosił przetarg na II etap utworzenia Oddziału Opieki Senioralnej w Przasnyszu!

19 kwietnia 2024 roku Powiat Przasnyski ogłosił postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy II etapu prac, które doprowadzą do utworzenia oddziału opiekuńczego dla seniorów z możliwością leczenia chorób zakaźnych. Oddział zapewni opiekę osobom starszym oraz pakiet usług rehabilitacyjnych i leczniczych. Plan na najbliższych kilka miesięcy przewiduje realizację robót wykończeniowych oraz zakup kompletu wyposażenia i urządzeń medycznych do 16 sal, które pomieszczą 51 łóżek.

Data publikacji: 2024-04-22

Powiat Przasnyski wspiera finansowo otwarcie sezonu motocyklowego w powiecie, serdecznie zapraszamy!

Powiat Przasnyski po raz kolejny wesprze finansowo organizację otwarcia tegorocznego sezonu motocyklowego w powiecie przasnyskim! Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji w sobotę 27 kwietnia