Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

RYSUJE SIĘ DOBRA WSPÓŁPRACA STAROSTY Z WÓJT GMINY PRZASNYSZ

Opublikowane przez

19 września starosta Zenon Szczepankowski wraz z wójt Gminy Przasnysz Grażyną Wróblewską odbyli roboczy objazd po terenie Gminy i realizowanych przez starostwo lub urząd gminy inwestycjach. W trakcie wizytacji ustalono kontynuację realizowanych zadań oraz sposoby rozwiązania zgłaszanych przez mieszkańców problemów.


Czytaj więcej →

STAROSTWO I PZD MODERNIZUJE DROGĘ OPIŁKI – STARA WIEŚ – JARZYNNY KIERZ – DO GRANIC POWIATU (JANOWO)

Opublikowane przez Droga w kierunku Janowa służy zarówno mieszkańcom Przasnysza i tej części powiatu, jak też Gminy Chorzele, Krzynowłoga Mała i północnej części powiatu.
O modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Chorzele zabiegali Wojciech Piórkowski i Grażyna Wałpuska - radni powiatowi z tego terenu wraz z mieszkańcami, starostą Zenonem Szczepankowskim, zarządem powiatu oraz burmistrz miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską. Aktywnie i skutecznie władze samorządowe i radnych wspierali w tych staraniach w imieniu mieszkańców: Grażyna Tymińska z Pruskołęki i Krzysztof Kulasik z Krukowa.Stypendia za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie powiatu przasnyskiego na rok akademicki 2018/2019

Opublikowane przez Stypendia za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie powiatu przasnyskiego na rok akademicki 2018/2019 Do 30 października 2018 roku są przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium dla uzdolnionych studentów, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu uzyskują wysokie osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu. Osoby zainteresowane uzyskaniem stypendium winny złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu. Regulamin i druk wniosku są dostępne do pobrania tutaj lub osobiście lub w Wydziale Zdrowia Oświaty, Kultury i Sportu II P pokój 88.

OGŁOSZENIE POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W PRZASNYSZU

Opublikowane przez

Z OSTATNIEJ CHWILI! ZENON SZCZEPANKOWSKI Z TYTUŁEM „STAROSTA 20-LECIA”.

Opublikowane przez 11 września 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie starostów z całej Polski w dwudziestą rocznicę nadania aktów powołania powiatów. Nasz starosta Zenon Szczepankowski został uhonorowany w sposób szczególny statuetką Starosty 20-lecia. Na Mazowszu taki tytuł otrzymał jeszcze jeden starosta Stanisław Kubeł z Ostrołęki.Czytaj więcej →

BYŁO FANTASTYCZNIE! DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU!

Opublikowane przez BYŁO FANTASTYCZNIE! DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU! Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich organizatorów (widnieją na plakacie) z Jolantą Nowak i Tomaszem Krynickim z ZSP w Przasnyszu na czele oraz uczestników, dzieci, rodziców i organizacji oraz instytucji, które sprawiły, że tę niedzielę zarówno dzieci, jak rodzice mogli spędzić bardzo miło i na sportowo. Starostwo również dołożyło swoją „cegiełkę” finansową do organizacji, a podczas imprezy starostę przasnyskiego reprezentował rzecznik starostwa Sławomir Czaplicki. Fot: M. Mocek, ZSP Przasnysz.
Czytaj więcej →

STAROSTWO I PZD MODERNIZUJE DROGĘ KRUKOWO – OSTRÓWEK. BUDOWANE SĄ TEŻ CHODNIKI PRZY KOŚCIELE W KRUKOWIE.

Opublikowane przez O modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Chorzele zabiegali Wojciech Piórkowski i Grażyna Wałpuska - radni powiatowi z tego terenu wraz z mieszkańcami, starostą Zenonem Szczepankowskim, zarządem powiatu oraz burmistrz miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską. Aktywnie i skutecznie władze samorządowe i radnych wspierali w tych staraniach w imieniu mieszkańców: Grażyna Tymińska z Pruskołęki i Krzysztof Kulasik z Krukowa.

Czytaj więcej →

STAROSTWO I PZD REMONTUJE DROGĘ POWIATOWĄ JEDNOROŻEC – STEGNA – DRĄŻDŻEWO NOWE

Opublikowane przez Radni powiatowi z gminy Jednorożec Marek Walędziak i Dariusz Wilga doglądają remontów dróg powiatowych na terenie gminy Jednorożec. Modernizowany jest właśnie m.in. odcinek Jednorożec – Stegna – Drążdżewo Nowe.

Czytaj więcej →

PRZASNYSKIE STAROSTWO POZYSKAŁO NAJWIĘCEJ FUNDUSZY UNIJNYCH NA MAZOWSZU W LATACH 2004-2016. CZTERY RAZY WIĘCEJ NIŻ DRUGI W RANKINGU POWIAT ZWOLEŃSKI.

Opublikowane przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zainwestowało w ostatnich latach ponad 500 mln zł, głównie ze środków zagranicznych. To zdecydowanie najwięcej wśród powiatów w Polsce. Nic dziwnego, z broszury opublikowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wynika, że Powiat Przasnyski jest zdecydowanym liderem w pozyskiwaniu środków unijnych.Czytaj więcej →

Wiceminister finansów Paweł Cybulski obiecał, że dokumenty w sprawie odblokowania sprzedaży własności gruntów w strefie gospodarczej w Sierakowie zostaną poddane analizie.

Opublikowane przez Starosta Zenon Szczepankowski walczy, gdzie tylko może, o odblokowanie strefy w Sierakowie k. Przasnysza.  Konferencja „Prawo do przedsiębiorczości”, która odbyła się na Strefie Gospodarczej w Sierakowie w dn. 6.09.2018 r. była kolejną okazją do podjęcia tego, jakże ważnego dla przedsiębiorców i mieszkańców powiatu przasnyskiego, tematu.


Czytaj więcej →

STAROSTWO BUDUJE CENTRUM AKTYWIZACJI I REWITALIZUJE STARĄ CZĘŚĆ PRZASNYSKIEJ STARÓWKI

Opublikowane przez STAROSTWO BUDUJE CENTRUM AKTYWIZACJI I REWITALIZUJE STARĄ CZĘŚĆ PRZASNYSKIEJ STARÓWKI W ramach inwestycji starostwo buduje w Przasnyszu Centrum Aktywizacji, rozbudowuje budynek starostwa, i nadaje sąsiadującym z nim oraz kościołem farnym parkingom i placom nową jakość. To będzie piękny, rewitalizowany z myślą o mieszkańcach fragment Przasnysza. Czytaj więcej →
przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2018-09-20
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty