Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Pożegnanie ś.p. Premiera Jana Olszewskiego

Opublikowane przez kondolencje Jan Olszewski

Udana konferencja „Innowacje w rolnictwie dla rozwoju polskich gospodarstw rolnych i hodowlanych”

Opublikowane przez 14 lutego 2019 r. w hali sportowej przy ul. Sadowej w Przasnyszu licznie przybyli rolnicy z terenu powiatu mieli okazje poznać najnowsze technologie stosowanymi w uprawach rolnych. Okazją do tego była konferencja zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Rozwoju Rolnictwa w Przasnyszu. Inicjatorami tego przedsięwzięcia, którego kolejna edycja już powoli wrosła w krajobraz powiatowej agrokultury, byli Paweł i Przemysław Sawiccy z RORR w Przasnyszu, a patronem konferencji został Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który również wziął udział w dzisiejszym wydarzeniu.

konferencja rolna Czytaj więcej →

Biskup Roman Marcinkowski wziął udział w obchodach Dnia Chorego w przasnyskim szpitalu

Opublikowane przez 13 lutego 2019 r. biskup senior przewodniczył Mszy św. w kaplicy szpitalnej w Przasnyszu i spotkał się z chorymi i lekarzami z okazji Światowego Dnia Chorego. W Eucharystii uczestniczyli pacjenci, przedstawiciele personelu szpitala na czele z dyrekcją, starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz posłanka Anna Cicholska.

biskup w szpitalu Czytaj więcej →

Informacja o realizacji projektu

Opublikowane przez Informacja o realizacji projektu Powiat Przasnyski informuje, iż zrealizował zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo na odcinku od km 4+710,00 do km 11+440”, na realizację którego pozyskał w roku 2018 dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w kwocie 2 317 885,00 zł na podstawie umowy nr PRGiPID/6/2018 z dnia 11 lipca 2018 r. zawartej z Wojewodą Mazowieckim – Panem Zdzisławem Sipierą, zmienionej Aneksem nr 1 z dnia 29.11.2018 r., Aneksem nr 2 z dnia 17.12.2018 r. oraz Aneksem nr 3 z dnia 20.12.2018 r. Całkowity koszt zrealizowanego zadania to 4 772 128,71 zł.

I Amatorskie Zawody Pływackie o puchar Starosty Przasnyskiego

Opublikowane przez 10 lutego 2019 r. na pływalni Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach odbyły się I Amatorskie Zawody Pływackie o puchar Starosty Przasnyskiego. Zawody zgromadziły liczną grupę zawodników, od tych najmłodszych (8 lat) do najstarszych, mocno powyżej 18+.

zawody pływackie Czytaj więcej →

Zapraszamy na konferencję na temat innowacji w rolnictwie. Zaczynamy o godz. 10.00

Opublikowane przez konferencja rolna

Wicestarosta Przasnyski Waldemar Trochimiuk o sprzedaży Politechnice Warszawskiej przasnyskiego lotniska

Opublikowane przez

W TVP3 o lotnisku w Przasnyszu – rozmowa na żywo ze Starostą Krzysztofem Bieńkowskim

Opublikowane przez

Politechnika Warszawska kupiła od powiatu przasnyskie lotnisko – komentarz starosty przasnyskiego i rektora PW

Opublikowane przez

Z ostatniej chwili: Politechnika Warszawska kupiła od powiatu przasnyskie lotnisko

Opublikowane przez Umowy na sprzedaż Politechnice Warszawskiej działek w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie podpisane. Uczelnia może bez przeszkód realizować na lądowisku projekt poligonu doświadczalno – wdrożeniowego. 31 stycznia 2019 r. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Wicestarosta Waldemar Trochiumiuk oraz przedstawiciele Politechniki Warszawskiej z Rektorem prof. Jan Szmidtem na czele, podpisali akty notarialne dotyczące sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonych na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza na rzecz Politechniki.

Politechnika Warszawska kupiła od powiatu przasnyskie lotnisko Czytaj więcej →

Uwaga na oblodzenie!

Opublikowane przez Oblodzenie
przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2019-02-18
Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany