31 NOWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW Z POWIATU PRZASNYSKIEGO ODEBRAŁO DOTACJE I OTWIERA FIRMY

Opublikowane przez 31 NOWYCH  PRZEDSIĘBIORCÓW Z POWIATU PRZASNYSKIEGO ODEBRAŁO DOTACJE I OTWIERA FIRMY

18 kwietnia w Starostwie Powiatowym 31 nowych, początkujących przedsiębiorców odebrało z rąk starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego i kierownictwa przasnyskiego Powiatowego Urzędu Pracy bezzwrotne dotacje z Funduszu Pracy w wysokości 19 tys. zł każda, na utworzenie własnej działalności gospodarczej i nowych miejsc pracy.

Ostatnie badania Głównego Urzędu Statystycznego pokazujące przyrost 208 firm w powiecie przasnyskim, czy też rosnąca liczba inwestorów, którzy kupują w pełni uzbrojone i przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej „od zaraz” - tereny w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej - potwierdzają, że sama Strefa, jak i wszelkie projekty gospodarcze realizowane „wokół niej”, jak chociażby drogi, są katalizatorem rozwoju, który zaczyna się napędzać w coraz większym tempie, niosąc gospodarcze ożywienie i nowe miejsca pracy.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego,