Bezpieczeństwo
Odsłuchaj
PowrótAlert RCB - przydatne informacje Rządzowego Centrum Bezpieczeństwa
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa koordynuje proces zapobiegania kryzysom, a w razie ich wystąpienia koordynuje proces minimalizacji ich skutków. ALERT RCB w obrazowy, skondensowany i przystępny sposób opisuje zagrożenia, sposoby reagowania i osobistego przygotowania się na sytuacje kryzysowe.
Przejdź do artykułu
Projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej, który określa m.in. zadania organów jednostek samorządu terytorialnego.
Przejdź do artykułu
Zagrożenia związane ze spożywaniem narkotyków
Ku przestrodze przypominamy kilka ważnych aspektów związanych z konsekwencjami zażywania środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Polskie prawo w tym przypadku mówi jasno, że posiadanie takich niebezpiecznych dla życia substancji jest zabronione i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Co powinno zaniepokoić rodzica/opiekuna? Jakie są najczęściej pojawiające się skutki spożycia substancji psychoaktywnych? Zapraszamy do lektury.
Przejdź do artykułu
Fentanyl – cichy zabójca: co musisz wiedzieć?
Czy martwisz się, że bliska Ci osoba lub ktoś w Twoim otoczeniu może zażywać fentanyl? Ten artykuł dostarcza praktycznych porad, jak rozpoznać fizyczne i behawioralne oznaki używania tej niebezpiecznej substancji oraz jak skutecznie reagować, zapewniając wsparcie i pomoc. Dowiesz się również, jakie kroki podjąć, aby zapobiegać uzależnieniu i chronić zdrowie swojego dziecka.
Przejdź do artykułu
Zarządzanie kryzysowe
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej będąca elementem kierowania bezpieczeństwem narodowym, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań. Poznaj strukturę zarządzania kryzysowego w administracji publicznej Rzeczypospolitej Polskiej.
Przejdź do artykułu
Postępowanie w sytuacji zagrożenia
Jak przygotować się na wypadek nagłego zdarzenia? Zapoznaj się z poradnikiem dotyczącym zachowania w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia oraz opisem alarmów i sygnałów alarmowych.
Przejdź do artykułu