Zdjęcie wspólne nagrodzonych uczniów, Władz Powiatu Przasnyskiego, nauczycielek i dyrektor szkoły w Czernicach Borowych

22 marca 2024 roku Wicestarosta Renata Kosman i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszek Czarzasty odwiedzili Szkołę Podstawową im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, by wyróżnić laureatów Regionalnego Turnieju Ligi Robotów. Chłopcy za wyjątkowe osiągnięcie w skali powiatu otrzymali nagrody ufundowane przez Władze Powiatu Przasnyskiego – zestawy słuchawkowe. Przedstawiciele Powiatu Przasnyskiego pogratulowali wyjątkowego dokonania uczniom, ich nauczycielom i dyrekcji oraz życzyli powodzenia w przyszłych zmaganiach.

W ubiegłym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych zakwalifikowali się do Regionalnego Turnieju Ligi Robotów. O udział w tym projekcie starało się 320 szkół z całej Polski – 20 miejsc na województwo! Turniej został zorganizowany w ramach rządowego programu edukacyjno-technologicznego – Laboratoria Przyszłości. Projekt i turniej stawiają za cel promowanie robotyki i nowoczesnych technologii, wspieranie kompetencji przyszłości oraz wyrównywanie szans edukacyjnych.

Drużyna chłopców w składzie: Kacper Danelski, Patryk Królikowski, Oliwier Olszak i Kacper Śliwka, zaprojektowała, skonstruowała i zaprogramowała robota, którego zadaniem było pokonanie specjalnie przygotowanego toru przeszkód. Podczas całego twórczego procesu nad uczniami czuwali nauczyciele Justyna Kołcon-Rogowska i Lidia Strusińska. Swoją pracę zaprezentowali 26 listopada 2023 roku na Hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów w Warszawie, gdzie zmierzyli się z pozostałymi drużynami z województwa mazowieckiego zajmując 3 miejsce.

Warto dodać, że podczas zmagań drużyny i ich robot były oceniane w trzech kategoriach. Na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej drużyny z Czernic Borowych złożyły się: I miejsce w wyścigu, II miejsce w programowaniu oraz III miejsce w zadaniu praktycznym.

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!