Firma budowlana rozpoczyna remont drogi

Za nami rozpoczęcie prac nad rozbudową drogi wojewódzkiej 544, która realizowana jest na zlecenie Powiatu Przasnyskiego, przy finansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wykonawca wkroczył już na plac budowy i prowadzi wycinkę drzew, umożliwiającą powstanie ścieżki rowerowej z Przasnysza do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie. Kolejnym etapem prac, który rozpocznie się niebawem, będzie budowa ronda w Zawadkach. Na tym nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ Powiat Przasnyski uzyskał decyzję ZRID na przebudowę kolejnego odcinka DW 544 położonego w Karwaczu!

Miło nam poinformować, że rozpoczęła się modernizacja DW 544. Dzięki finansowaniu zapewnionemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, nadzór nad wykonaniem tej inwestycji wziął na swoje barki Powiat Przasnyski, który zawarł umowę z wykonawcą - firmą STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa.

W trakcie przebudowy jest odcinek od ulicy Tuwima w Przasnyszu do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie. Firma prowadzi już prace nad powstaniem ścieżki rowerowej, a w ciągu kolejnych dni rozpocznie się przebudowa jezdni i budowa ronda, które usprawni i uczyni bezpieczniejszym ruch na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej, powiatowej i gminnej w miejscowości Zawadki, gdzie na przestrzeni lat dochodziło do licznych wypadków drogowych. Przypomnijmy, że inwestycja toczy się w ramach porozumienia zawartego z Samorządem Województwa Mazowieckiego i będzie kosztowała 13,3 mln zł brutto. Niemal cały ciężar finansowy zadania poniesie samorząd wojewódzki, przy niewielkim udziale środków własnych Powiatu Przasnyskiego, który udzielił na ten cel dotacji w wysokości 423 tys. zł.

Dotychczas niepewny los dotyczył modernizacji dalszego odcinka DW 544 znajdującego się w Karwaczu. Szczęśliwie, problem ten należy już do przeszłości, ponieważ Powiat Przasnyski otrzymał decyzję ZRID, co obejmowało zatwierdzenie projektu budowlanego oraz wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, polegającej na przebudowie odcinka Sierakowo-Karwacz, kończącego się za obszarem zabudowanym w Karwaczu. Ze względu na wagę przebudowy drogi wojewódzkiej dla mieszkańców i związaną z tym presję czasu, po odbiór tego kluczowego dokumentu do Wojewody Mazowieckiego osobiście udał się Starosta Paweł Mostowy. Dzięki uzyskanej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, władze Powiatu Przasnyskiego mogą zwrócić się do samorządu Województwa Mazowieckiego z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie na przebudowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 544.