Władze samorządowe, państwowe, szkolne i mieszkańcy na otwarciu basenów odkrytych w Przasnyszu

Frekwencja uczestników zapewniła, że była to długo wyczekiwana inwestycja. Podczas inauguracyjnej imprezy nie zabrakło części oficjalnej, czyli przecięcia wstęgi, okolicznościowych przemówień, podziękowań i gratulacji. Choć temperatura nie zachęcała do kąpieli, twórca i pomysłodawca obiektu - Starosta Krzysztof Bieńkowski - w spektakularny sposób dokonał inauguracyjnego skoku do wody na oczach tłumów i jak przystało na samorządowca - w garniturze.

Powiat Przasnyski przygotował na niedzielne popołudnie wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały okazję poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach i skorzystać z prowadzonych animacji i zabaw. Podczas otwarcia przewidziano również mini disco, a całość uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Artura Arcosa.

Było co świętować: na terenie Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu wybudowano dwa baseny rekreacyjne dla dorosłych i młodzieży, płytszy basen dla dzieci, wodny plac zabaw, zjeżdżalnię oraz budynki mieszczące basenową infrastrukturę i zaplecze socjalne wraz z kasą i przebieralniami.

Otwarcie letnich basenów jest spełnieniem marzeń Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego, który z uporem dążył do realizacji inwestycji sprawiającej, że w powiecie przasnyskim powstało pierwsze odkryte kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. Dzięki staraniom powiatowego samorządu stworzono nowoczesne miejsce służące wypoczynkowi i rekreacji całych rodzin. Mieszkańcy zyskali możliwość przyjemnego spędzania czasu oraz letnią atrakcję, dającą możliwość ucieczki przed upałem, uprawiania sportu, nauki pływania i kąpieli słonecznych, bez konieczności podróży na Mazury lub wyjazdów do miast oddalonych o dziesiątki kilometrów.

Inwestycja zrealizowana przez Samorząd Powiatu Przasnyskiego została przeprowadzona niemal całkowicie dzięki środkom pozyskanym z zewnątrz. Koszt realizacji zadania pn. "Budowa zespołu odkrytych basenów wraz z kompleksem budynków socjalno-gospodarczych i infrastrukturą techniczną przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu" wyniósł 9,4 mln zł, ale ponad 90% tej sumy udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych. 4,7 mln zł Powiat Przasnyski pozyskał z rezerwy celowej budżetu państwa, 2,8 mln zł pochodziło z tzw. rządowej tarczy antycovidowej, 1 mln zł wyniosła dotacja od Miasta Przasnysz, a całkowity koszt pochodzący z powiatowego budżetu to zaledwie 870 tys. zł.