Na zdjęciu Starosta Przasnyski oraz dwóch przedstawicieli Auto Moto Klubu Rzemieślnik.

Motocykle: nowe, stare, zabytkowe, skutery, trajki i quady na zaproszenie AMK Rzemieślnik zjechały 29 kwietnia 2023 r. do powiatu przasnyskiego, aby oficjalnie rozpocząć sezon. Licznej motocyklowej braci z całego regionu na swojej maszynie towarzyszył Starosta Krzysztof Bieńkowski. Obecność była nieprzypadkowa, ponieważ Powiat Przasnyski z okazji swojego 25-lecia był głównym partnerem oraz sponsorem otwarcia tegorocznego sezonu motocyklowego.

Na długo przed południem Rynek Miejski w Przasnyszu zaczął się wypełniać miłośnikami jednośladów. Błyszczące maszyny przyciągnęły również licznych mieszkańców powiatu, chcących na żywo zobaczyć jedną z największych parad motocyklowych na Mazowszu. Po uroczystej zbiórce motocykliści udali się na Mszę Świętą do kościoła parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Świętym Miejscu.

Po nabożeństwie sprawowanym w intencji motocyklistów, fani jednośladów przejechali do Przasnysza, by odbyć uroczystą paradę jego ulicami. Następnie miłośnicy dwóch kółek udali się do Zajazdu Sobory, gdzie jedną z atrakcji był koncert zespołu „Maciej Komorowski Band”, przed którym Starosta Krzysztof Bieńkowski podziękował uczestnikom za ogromną frekwencję i życzył aby drogi, które będą przemierzać, były zawsze szerokie i bezpieczne!

Wydarzenie było dofinansowane przez samorząd Powiatu Przasnyskiego, który tradycyjnie wsparł organizację otwarcia sezonu motocyklowego.

Fot. AMK Rzemieślnik