Zdjęcie grupowe uczestników i organizatorów Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Poznaliśmy zwycięzców etapu powiatowego 30. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu współfinansowanego przez Powiat Przasnyski. 16 maja 2023 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odbył się etap powiatowy jubileuszowego XXX  Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem imprezy był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu, który do udziału zaprosił przedszkola oraz szkoły podstawowe z terenu powiatu przasnyskiego.

Dzięki prowadzonej od lat inicjatywie środowiska szkolne z terenu powiatu przasnyskiego aktywizują się w zakresie służącej zdrowiu edukacji. Festiwal poprzez połączenie atmosfery zabawy z popularyzacją treści prozdrowotnych zwraca uwagę uczniów na to, że nieodpowiedni styl życia (używki, brak aktywności fizycznej, nieodpowiedni sposób odżywiania się oraz brak badań profilaktycznych) może wpłynąć na jakość ich dorosłego życia.

Podczas festiwalu obecne były władze Powiatu Przasnyskiego. Starosta Krzysztof Bieńkowski powitał i dopingował uczestników imprezy, a wicestarosta Paweł Mostowy wręczył ufundowane przez powiat statuetki najlepszym laureatom.

W kategorii przedszkole:
1 miejsce: Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu
2 miejsce: Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Romanach Seborach

W kategorii „szkoły podstawowe kl. I – V:
1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu
2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzelach

W kategorii „szkoły podstawowe kl. VI - VIII:
1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu
2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Jednorożcu