Na zdjęciu Starosta Przasnyski oraz Młodzieżowa Rada Powiatu Przasnyskiego

We wtorek 16 maja w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu doszło do kolejnego w tym roku posiedzenia Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego.

Głównym zagadnieniem omawianym podczas obrad było otwarcie pierwszego w powiecie odkrytego kąpieliska, udostępnionego mieszkańcom w maju br. Młodzieżowa Rada w 2022 r. wsparła bowiem zwiększenie puli środków przeznaczonych na budowę kompleksu basenów letnich, mieszczących się przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Powiatu Przasnyskiego w kwietniu ubiegłego roku pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Powiatu Przasnyskiego dotyczącej zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Przasnyskiego na lata 2022-2034 oraz wprowadzenia zmian w budżecie na rok 2022 w zakresie zwiększenia planu wydatków na powstanie sezonowej pływalni w Przasnyszu.

W uzasadnieniu uchwały Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego podkreślono wówczas, że budowa kompleksu basenów jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, która od wielu lat czeka na tę inwestycję, a atrakcyjna baza sportowo–rekreacyjna przy ZSP w Przasnyszu umożliwi  młodzieży rozwijanie pływackich pasji w bezpiecznych i komfortowych warunkach, w niewielkiej odległości od domu.

Warto dodać, że ponad 90% środków przeznaczonych na inwestycję udało się zabezpieczyć ze środków zewnętrznych, a wymarzony obiekt, który umożliwi atrakcyjne spędzanie letniego czasu oraz naukę pływania, spełnił oczekiwania młodych ludzi. Podczas posiedzenia wielokrotnie podkreślano, że wybudowanie w Przasnyszu zespołu odkrytych basenów było jedną z głównych inwestycji wyczekiwanych przez młodzież z naszego regionu, za co szczególne podziękowania należą się Zarządowi Powiatu Przasnyskiego oraz wspierającym to zadanie radnym.