Władze Powiatu Przasnyskiego, Przasnysza oraz Dowódca 2. ORel pod tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji Burmistrz Przasnysza oraz Dowódca 2. ORel. zorganizowali lokalne obchody, które rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha w Przasnyszu. Następnie uczestnicy udali się pod tablicę upamiętniającą ofiary Urzędu Bezpieczeństwa znajdującą się przy Powiatowym Urzędzie Pracy, przy ulicy Joselewicza, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Na zakończenie uczestnicy obchodów, w tym delegacja Powiatu Przasnyskiego - Starosta Paweł Mostowy, Wicestarosta Renata Kosman oraz radny powiatowy Jarosław Szmulski, złożyli pod tablicą symboliczne wiązanki i zapalili znicze.

Cześć i chwała Bohaterom!