Radny Powiatowy Krzysztof Nieliwodzki stoi na stacji kolejowej w Raszujce

Dodatkowy przystanek PKP w Raszujce - oddolna inicjatywa i sukces lokalnej społeczności

Po tym, jak w 2001 roku (pierwsza kadencja Powiatu) przejechał ostatni pociąg na trasie Ostrołęka - Chorzele, wydawało się, że kolej nie pojawi się już w powiecie przasnyskim. Po ogłoszeniu podpisanej umowy na wykonanie trasy kolejowej nr 35 z Ostrołęki do Chorzel, lokalna społeczność dostrzegła, że istniejący przed laty przystanek w Raszujce nie został ujęty w projekcie. Przystanek ten ważny był dla mieszkańców sąsiednich miejscowości: Poścień Wieś, Poścień Zamion, Pruskołęka, Krukowo, Zaręby i Łaz.

Mieszkańcy zgłosili ten problem sołtysowi Raszujki Wojciechowi Grabowskiemu oraz radnemu powiatowemu Krzysztofowi Nieliwodzkiemu, który przekazał informację ówczesnemu staroście Krzysztofowi Bieńkowskiemu. Starosta wystąpił z oficjalnym pismem nakreślającym potrzeby lokalnej społeczności i poprosił o szybkie rozszerzenie zakresu inwestycji.

Dzięki radnemu Krzysztofowi Nieliwodzkiemu oraz sołtysowi Raszujki Wojciechowi Grabowskiemu, oddolnie - od lokalnej społeczności – z poparciem okolicznych sołectw,  również zostało wystosowane pismo z prośbą o budowę tegoż przystanku kolejowego.

Dzięki przychylności dyrekcji PKP PLK, pozyskano dodatkowe pieniądze na utworzenie przystanku w Raszujce - inwestycję wzbogacono o dodatkowy element, na który czekali mieszkańcy. Jest to sukces lokalnej społeczności, który pokazuje, że warto rozmawiać i zabiegać o swoje lokalne sprawy nawet wtedy, gdy wydaje się, że przysłowiowa „klamka” już zapadła.