Na zdjęciu Starosta, pracownicy PUP oraz ZUS wraz z nowymi przedsiębiorcami. Treść w artykule.

Wzorem poprzednich miesięcy, w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się podpisanie umów na rozwój działalności gospodarczej. 22 marca 2024 roku w obecności starosty Pawła Mostowego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Jadwigi Żuber, pracownik PUP Barbary Garlińskiej oraz pracownik ZUS Pani Anety Chmielik, sześciu nowych przedsiębiorców uzyskało wsparcie finansowe na utworzenie nowych firm.

Nowo powstałe firmy będą świadczyć następujące usługi:
-usługi gastronomiczne typu cukiernio- lodziarnia
-usługi dekoracyjne
-usługi ogólnobudowlane
-nauka języka angielskiego i obsługa atrakcji na imprezach okolicznościowych
-usługi glazurnicze
-biuro rachunkowe
-mobilne usługi fryzjerskie
-sklep odzieżowy

Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.

Wsparcie zostało udzielone ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego dla 4 osób i ze środków Funduszu Pracy dla 5 osób.