Fragment mapy satelitarnej z zaznaczonymi działkami wokół Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Treść w artykule.

W ostatnim czasie Powiat Przasnyski za pół miliona złotych kupił działki wokół basenów i hali sportowej, przy największej powiatowej placówce szkolnej - Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu. Zakup działek pod dalszy rozwój kompleksu doceniają mieszkańcy Przasnysza, którzy mieli okazję uczestniczyć w uroczystości ślubowania uczniów klas mundurowych ZSP i z bliska przyjrzeć się inwestycji obecnych władz powiatowych.

Obecne władze powiatu planują na zakupionych działkach zbudować trawiaste boisko, a w wokół niego ma zostać zbudowana infrastruktura zachęcająca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Rozpoczęły się już prace koncepcyjne jak urządzić ten teren by korzystała z niego jak największa liczba amatorów sportu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

– Chcemy by w tym miejscu rozwijało się Centrum Sportów dla mieszkańców powiatu przasnyskiego, ale i nie tylko, bo przyjeżdżają do nas mieszkańcy z innych powiatów. Ważne żeby ten teren tętnił życiem, żeby się rozwijał i żeby każdy znalazł coś dla siebie – powiedział starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.