Starosta Paweł Mostowy, Wicestarosta Renata Kosman i dwaj nauczyciele Szkołu Muzycznej prezentujący nowe wiolonczele

Powiat Przasnyski systematycznie inwestuje w wykształcenie muzyczne uczniów chodzących do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu poprzez zakup coraz to nowszych instrumentów. W ostatnim czasie szkoła, dzięki środkom przekazanym przez Powiat,
zakupiła 2 wiolonczele o wartości 26 tys. zł. Dyrektor szkoły Artur Żuchowski, oraz  nauczyciel Juliusz Jakóbiak nowym nabytkiem pochwalili się staroście Pawłowi Mostowemu oraz Wicestaroście Renacie Kosman.

W ciągu ostatnich trzech lat Szkole Muzycznej I stopnia w Przasnyszu udało się zakupić ze środków Powiatu Przasnyskiego trzy pianina marki Yamaha, w tym jedno ze środków wspólnych – organu prowadzącego szkołę i sponsorów zewnętrznych. W ubiegłym roku kalendarzowym zakupiono ponadto czworo skrzypiec (już tylko ze środków Powiatu Przasnyskiego), a teraz szkoła nabyła dwie wiolonczele, których wartość wyniosła 26 000 zł.

„To bardzo ważne, aby nasza młodzież miała równe szanse rozwoju. Jest to też inwestowanie w kapitał ludzki – nasi absolwenci powoli kończą szkoły średnie muzyczne, niektórzy nawet wyższe uczelnie, a są i tacy, którzy wracają, aby pracować w zawodzie muzyka w Powiecie Przasnyskim i okolicach. Dzięki temu – powoli własnymi siłami, opartymi na ludziach związanych z tą okolicą od pokoleń – możemy myśleć o budowaniu naszej wspólnej kultury muzycznej.”  powiedział Artur Żuchowski, dyrektor placówki.