Tablica informacyjna

Powiat Przasnyski informuje, że otrzymał dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację w roku 2023 w ramach zadania pn. „Dostosowanie istniejącej sieci drogowej do potrzeb transportowych w powiecie przasnyskim poprzez przebudowę odcinków dróg powiatowych”.

Kwota pozyskanego dofinansowania: 4 999 000,00 zł.

Planowana inwestycja to II etap strategicznego projektu dostosowującego drogi powiatowe do zmieniających się warunków społeczno-gospodarczych w regionie. W ramach projektu Powiat Przasnyski planuje przebudowę następujących odcinków dróg powiatowych:

1. Nr 3238W Przasnysz - Leszno - Gostkowo - Karniewo - Przemiarowo, przebiegająca przez trzy powiaty, droga klasy Z - dł. odcinka ok. 1,8 km;
  2. Nr 3231 W Bogate- Gostkowo łącząca DK57 z DP 3238W - dł. odc. ok. 1,0 km;
  3. Nr 3205 W Rostkowo – Turowo- Pęczki łącząca DW 617 z sanktuarium Św. Stanisława Kostki - dł. odc. ok. 1,00 km;
  4. Nr 3219W Krzynowłoga Mała - Chmieleń Wielki- gr. Pow. Mławskiego - dł. odc. ok. 1,00km;
  5. Nr 3204W Czernice Borowe - Chrostowo Wielkie – Chrostowo - Zalesie, łącząca teren pow. ciechanowskiego z DW 544 oraz Przasnyszem - dł. odc. ok. 0,9 km;
  6. Nr 3230W Sierakowo – Cierpigórz - Przasnysz, łącząca obszar powiatu ze strefą gospodarczą, DK57 oraz Przasnyszem - dwa odc. o dł. łącznej ok. 1,50 km.

Ww. odcinki leżą w ciągach dróg klasy Z, ale wymagają przebudowy w celu dostosowaniach ich do warunków technicznych dla dróg publicznych, tj. poszerzeń i wzmocnień jezdni, wykonania umocnionych poboczy, ew. chodników w terenie zabudowanym, odmulenia rowów, oczyszczenia z namułu rur przepustów, zjazdów, oświetlenia itp. Na odcinkach tych wymianie ulegnie także oznakowanie pionowe. Przy przebudowie tych odcinków zakłada się uzyskanie parametrów technicznych klasy Z, za wyjątkiem odcinków nie dysponujących odpowiednią szerokością pasa drogowego, w tych przypadkach klasy technicznej niżej od klasy Z, tj. L. W większości odcinków nastąpi kontynuacja robót z lat poprzednich (nie dotyczy dwóch dróg: 3219W oraz 3205 W).

Koszt realizacji zadania to 5 265 000,00 zł.