Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski i Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Przasnyszu Waldemar Białczak

W piątek 2 czerwca 2023 r. na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystego apelu, który odbył się na placu przed Ratuszem Miejskim, starosta Krzysztof Bieńkowski wręczył medal „Gloria Prasnensis Terrae" st. bryg. Waldemarowi Białczakowi, od 2017 r. Komendantowi Powiatowemu PSP w Przasnyszu w uznaniu zasług dla Powiatu Przasnyskiego.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji strażaków odprawiona w kościele pw. Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu, którą sprawował kapelan strażaków powiatu przasnyskiego ojciec Wiesław Wiśniewski. Następnie pododdziały przemaszerowały na plac przed Ratuszem Miejskim, gdzie odbył się apel z udziałem przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, mieszkańców oraz zaproszonych na uroczystość gości.

Uroczysta zbiórka była okazją do złożenia gratulacji i podziękowań wszystkim strażakom, którzy na co dzień narażają swoje życie i zdrowie dla naszego bezpieczeństwa. Wielu z nich otrzymało wyróżnienia, awanse, nagrody oraz podziękowania. Nie zabrakło życzeń i gratulacji dla wszystkich strażaków PSP i OSP za wzorowo pełnioną służbę. Dziękowano także wszystkim tym, którzy doceniają i wspierają działania strażaków na różnych płaszczyznach swojej działalności zawodowej.

Organizację powiatowego święta wsparło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, które przyłącza się do najlepszych życzeń dla funkcjonariuszy PSP oraz druhów OSP, dziękując im za ofiarną służbę oraz pomoc niesioną wszystkim mieszkańcom. Wraz ze Starostą Krzysztofem Bieńkowskim życzymy, aby Wasza trudna praca była źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy, a uznanie społeczne niech towarzyszy Wam w codziennej działalności. Niech Wasz patron Św. Florian strzeże Was i opiekuje się Wami oraz Waszymi rodzinami.