We wtorek 14 września, podczas uroczystości "Gala Podziękowań" za walkę z COVID-19, Starosta Przasnyski przekazał medal "Gloria Prasnensis Terrae" za szczególne zasługi dla powiatu przasnyskiego. Maciejowi Małeckiemu – Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Dzięki wsparciu w trudnych chwilach, kiedy na początku pandemii brakowało wszystkiego: od maseczek począwszy, dzięki Panu Ministrowi udało się skierować środki ochrony osobistej za ponad 600 000 zł. Trafiły one do szpitala i przasnyskich domów pomocy. Środki te pomogły uratować wiele ludzkich żyć.

W imieniu Pana Ministra Macieja Małeckiego, odznaczenie odebrał Michał Orliński - Dyrektor Biura Poselskiego.