CORAZ WIĘCEJ INWESTORÓW W PRZASNYSKIEJ STREFIE GOSPODARCZEJ

Opublikowane przez CORAZ WIĘCEJ INWESTORÓW W PRZASNYSKIEJ STREFIE GOSPODARCZEJ

Na fali reklamy i promocji atutów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej i Powiatu Przasnyskiego oraz w wyniku sukcesywnie ogłaszanych przetargów w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu pojawia się coraz większa ilość inwestorów kupujących działki, zainteresowanych lokalizacją biznesu w Sierakowie pod Przasnyszem lub jego dywersyfikacją na ten teren. Na dzień dzisiejszy sprzedaliśmy 11 inwestorom w ramach otwartych nieograniczonych przetargów 27 działek inwestycyjnych o łącznej powierzchni ponad 21 ha. Powiat pozyskał z tego tytułu ponad 3,5 mln. zł. Kolejne przetargi odbędą się już w sierpniu. Wszystkich inwestorów zapraszamy.

Nasz powiat jest jednym z nielicznych samorządów w Polsce, potrafiącym realizować takie inwestycje z udziałem środków unijnych, dlatego nasza oferta jest niespotykanie korzysta i atrakcyjna finansowo i logistycznie. Wykorzystanie funduszy unijnych na uzbrojenie terenów czyni taką inwestycję niezwykle opłacalną, a jednocześnie gwarantującą rozwój, powstanie miejsc pracy i podniesienie standardu życia dla dużych grup mieszkańców. Na Strefę w Sierakowie pozyskaliśmy 34 mln zł., na drogi dojazdowe następne 20 milionów, nie licząc dróg dojazdowych do Strefy wykonanych przez gminy. Inwestycja już się zwraca, a pozyskane pieniądze możemy inwestować dla dobra lokalnej społeczności, np. w uruchomienie budowy Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego,
Promocji i Rynku Pracy

Poniżej przedstawiamy poglądową mapkę Strefy:

Dotychczasowe przetargi na działki budowlane w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej nakierowane były na przedsiębiorców lokalnych. Kilkunastu inwestorów zakupiło już tereny pod przyszłe zakłady pracy. Kilku następnych bada możliwość lokalizacji swoich przedsięwzięć i zamierza przystąpić do najbliższego przetargu, który odbędzie się w sierpniu. Wszyscy dotychczasowi nabywcy działek mieszkają na Mazowszu. W Przasnyskiej Strefie Gospodarczej lokalizują swoje centra logistyczne, co dobrze wróży ich trwałości na naszym terenie. O to nam chodziło, aby w pierwszym rzędzie lokalizował się tutaj kapitał, który tu pozostanie na zawsze tworząc miejsca pracy. Sprzedajemy działki tanio, gdyż samorząd powiatowy korzysta ze środków unijnych i nie może mieć zysków. W praktyce cena działek pozwala nam tylko odzyskać pieniądze zainwestowane w budowę infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej, wodociągowej, elektrycznej, odwodnieniowej i telekomunikacyjnej

Zenon Szczepankowski
Starosta Przasnyski

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.
Dla rozwoju Mazowsza.

Data: 2019-08-17