CZTEROSTRONNA UMOWA PARTNERSKA NA PRZEBUDOWĘ DRÓG

Opublikowane przez CZTEROSTRONNA UMOWA PARTNERSKA NA PRZEBUDOWĘ DRÓG

W środę 15 lipca, w gabinecie starosty makowskiego Zbigniewa Deptuły spotkali się starostowie ościennych powiatów: pułtuskiego, ciechanowskiego i przasnyskiego w celu podpisania umowy o współpracy w zakresie realizacji inwestycji polegającej na przebudowie ciągu dróg powiatowych – drogi nr 1208W Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki oraz drogi nr 3238W Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo. Inwestycja będzie realizowana w 2016 roku w przypadku przyznania przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji dofinansowania w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”.

Celem umowy jest poprawa regionalnego układu komunikacyjnego, połączeń drogowych pomiędzy czterema powiatami, co przyczyni się do poprawy standardu życia mieszkańców, atrakcyjności gospodarczej regionu oraz dostępności Przasnyskiej Strefy Gospodarczej.

www.powiat-makowski.pl