I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI REGGAE ROSTRZYGNIĘTY

Opublikowane przez I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI REGGAE ROSTRZYGNIĘTY

W dniach 26-27.07.2014 r. na stadionie Miejskim w Chorzelach odbył się I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Reggae - "Reggae Festiwal Chorzele”. Komisja konkursowa zakwalifikowała do do puli finalnej 10 wykonawców z terenu całej Polski. Pomysł na festiwal zrodził się rok temu po koncercie Kamila Bednarka, podczas Dni Chorzel. Inicjatorami tego pomysłu była Beata Szczepankowska - Burmistrz Miasta i Gminy oraz Janusz  Nidzgorski- dyrektor OUK w Chorzelach.

Okazało się,że był to pomysł trafiony, gdyż zarówno w sobotę jak i w niedzielę na stadionie miejskim zgromadziła się dość duża grupa fanów tej muzyki.

W sobotę odbyła się część konkursowa podczas której wykonawcy śpiewali przygotowane przez siebie piosenki. Oceniało ich jury w następującym składzie :

1. Paweł Sztompke - dziennikarz programu I Polskiego Radia i uznany w kraju krytyk muzyczny.
2. Aleksander Pałac - dziennikarz muzyczny TVP.
3. Krystyna Piotrowska - muzyk,kompozytor i właściciel strony internetowej eurofestiwale.
4. Marek Karolski - muzyk, właściciel studia nagrań.
5. Beata Szczepankowska - Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele.

Według oceny jurorów poziom festiwalu był dość wysoki i w związku z tym jury miało trudne zadanie by obiektywnie ocenić wykonawców.

Koncert galowy odbył się 27 lipca. Podczas koncertu, który prowadził Paweł Sztompke wręczono nagrody, puchary i dyplomy.

Nagrody wręczali: Beata Szczepankowska - Burmistrz Miasta i Gminy, Zenon Szczepankowski - Starosta Przasnyski oraz Wiesława Krawczyk - Radna Sejmiku Mazowieckiego.

Festiwal odbył się w ramach projektu - "Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza”.

Wyniki festiwalu:

GRAND PRIX -Tadeusz Seibert (Malbork) (2000 zł)
I miejsce - Julia Trojanowska (Parczew) (1500zł)
II miejsce - Agata Ewa Mociak (Białystok) (1000zł)
III miejsce - Aleksandra Czarzasta (OUK Chorzele) (500zł), Rootz Fyah (Lublin) (500zł)

Wyróżnienia:
Kamil Berk (Chorzele)
W Innym Stanie (Przasnysz)

Festiwal był finansowany przez Urząd Marszałkowski  w Warszawie,Starostwo Powiatowe w Przasnyszu,Urząd Miasta i Gminy Chorzele oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury.

Organizatorzy festiwalu deklarują kontynuowanie festiwalu w przyszłym roku.