KOLEJNE DROGI POWIATOWE ZMODERNIZOWANE I ODDANE DO UŻYTKU

Opublikowane przez KOLEJNE DROGI POWIATOWE ZMODERNIZOWANE I ODDANE DO UŻYTKU

1 października br. powiat przasnyski uroczyście oddał do użytku dwa odcinki przebudowanych dróg powiatowych: Krzynowłoga Mała – Skierkowizna i Myszyniec – Bartniki. Uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Andrzeja Baboli w Skierkowiźnie, następnie nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie dróg przez księdza Artura Ciubę - proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Baboli w Skierkowiźnie oraz księdza Andrzeja Krona – proboszcza Parafii pw. Św. Floriana w Jednorożcu. W uroczystościach wziął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski, Radna Wojewódzka Wiesława Krawczyk, Wójtowie Adam Bacławski i Michał Lorenc, radni rad: powiatu przasnyskiego, gminy Krzynowłoga Mała i gminy Jednorożec, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg oraz lokalna społeczność.

"PRZEBUDOWA CIĄGU DRÓG POWIATOWYCH KRZYNOWŁOGA MAŁA - SKIERKOWIZNA”

Całkowita wartość Projektu wyniosła: 2.280.884,82 PLN
Dofinansowanie Projektu z funduszy unijnych to: 1.901.770,60 PLN
Długość przebudowanego odcinka to: 9,515 km.
W ramach Projektu został przebudowany układ komunikacyjny wokół drogi krajowej nr 57 i w szczególności obejmuje następujące zadania inwestycyjne na terenie Gminy Krzynowłoga Mała:- przebudowa drogi powiatowej nr 3220 Krzynowłoga Mała – Goski Wąsosze o długości 5822 mb, - przebudowa drogi powiatowej Skierkowizna o długości 3693 mb;

Dwa odcinki projektu tworzą jeden ciąg komunikacyjny o długości 9,515 km łączący się z drogą krajową nr 57; z drogą wojewódzką i z drogą powiatową w miejscowości Krzynowłoga Mała oraz z droga powiatową w m. Skierkowizna.
Modernizacja i przebudowa ciągu dróg rozwiązuje istotne problemy lokalnej społeczności, przyczynia się do zmniejszenia natężenia ruchu i stanowi alternatywne połączenie drogowe dla mieszkańców sąsiedniej Gminy Jednorożec (odcinek Jednorożec , Skierkowizna, Kaki Mroczki).

Poniżej fotorelacja z uroczystego otwarcia drogi - Skierkowizna:

„POPRAWA DOSTĘPNOŚCI PRZASNYSKIEJ STREFY GOSPODARCZEJ POPRZEZ BUDOWĘ DROGI MYSZYNIEC - BARTNIKI”

Całkowita wartość Projektu wyniosła: 18.626.306,34 PLN
Dofinansowanie Projektu z funduszy unijnych wyniosło: 15.832.360,38 PLN
Długość przebudowanego odcinka to: 23,233 km

Przedmiotem inwestycji była kompleksowa przebudowa głównej drogi dojazdowej do planowanej Przasnyskiej Strefy Gospodarczej, łączącej strefę z terenami obecnego i planowanego zainwestowania Gminy Jednorożec (stacja kolejowa Parciaki, linia kolejowa Ostrołęka – Wielbark – Szczytno) oraz Podstrefą Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wielbarku, a także pośrednio w układzie regionalnym województwa mazowieckiego ze strefami gospodarczymi Mławy i Ciechanowa.
Inwestycja dotyczy przebudowy drogi powiatowej Myszyniec – Bartniki na odcinku Parciaki – Bartniki o długości w sumie 23,233 km.

Poniżej fotorelacja z uroczystego otwarcia drogi - Jednorożec:

Sławomir Czaplicki
Kierownik Kancelarii Głównej