KOLEJNY SUKSCES POWIATU – POWIAT PRZASNYSKI LIDEREM WŚRÓD BUDOWNICZYCH W POLSCE

Opublikowane przez KOLEJNY SUKSCES POWIATU  – POWIAT PRZASNYSKI LIDEREM WŚRÓD BUDOWNICZYCH W POLSCE

W corocznym wydaniu Tygodnika WSPÓLNOTA zostanie zamieszczony ranking dotyczący wydatków inwestycyjnych powiatów w Polsce przeznaczających najwięcej środków na infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na 1 mieszkańca w latach 2005–2007. Powiat przasnyski odniósł kolejny zauważalny w skali kraju sukces, zajmując w rankingu II miejsce wśród powiatów.

Komentarz Starosty Przasnyskiego Pana Zenona Szczepankowskiego:

Zainteresowanie tygodnika „Wspólnota” wynikami inwestycyjnymi samorządów stanowi pozytywny element motywacji dla nas wszystkich. Społeczność powiatu przasnyskiego traktuje rezultaty badań z poczuciem satysfakcji z własnych osiągnięć tym bardziej, że ostatni wynik potwierdza trwałość pozycji naszego samorządu na 1 lub 2 miejscu w Polsce i pierwszym miejscu na Mazowszu. Jednocześnie Rada Powiatu może spokojnie planować przyszłe projekty inwestycyjne, gdyż powiat przasnyski nie posiada ani złotówki zadłużenia, a administracja powiatowa potrafi samodzielnie aplikować o środki unijne i rozliczać je bez najmniejszych usterek. Problemem powiatu jest znikomy dochód własny, ale próbujemy to zmienić poprzez zakup terenów oraz ich uzbrojenie techniczne i przeznaczenie na cele inwestycyjne. Już w roku 2009 każdy inwestor, który zechce stworzyć miejsca pracy na terenie powiatu przasnyskiego otrzyma od jego władz propozycję w pełni uzbrojonej działki w ramach Przasnyskiej Strefy Gospodarczej o pow. 309 ha, a także działki mieszkaniowej w centrum Przasnysza.

Tabela rankingowa

Data: 2019-08-17