KONWENT POWIATÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – POPOWO

Opublikowane przez KONWENT POWIATÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – POPOWO

W dniach 15-16 października 2010 r. w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej Popowo Parcele odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, któremu przewodniczył Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski pełniąc rolę gospodarza powitał gości, następnie przedstawił charakterystykę powiatu wyszkowskiego, jego położenie i historię. Gościom zaprezentowano film pn. „ Między Bugiem a Narwią”. Podczas konwentu poruszono najbardziej problematyczne kwestie, którym muszą sprostać mazowieccy starostowie, dotyczące szpitali, których organami założycielskimi są powiaty, reformy systemu oświaty samorządowej, finansowania budowy i modernizacji dróg.

Głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich: Jarosław Kalinowski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Tadeusz Nalewajk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Waldemar Roszkiewicz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Czesława Kunkiewicz- Waligóra radca Ministra w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Grzegorz Świętorecki zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Andrzej Sawoni Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej -Curie w Ostrowi Mazowieckiej.

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego obradował po raz ostatni w obecnej kadencji. Przewodniczący Konwentu Zenon Szczepankowski w związku z tym faktem podsumował działalność konwentu oraz wraz ze Starostą Wyszkowskim Bogdanem Pągowskim wręczyli podziękowania stałym gościom konwentu. Dyplomy gratulacyjne z podziękowaniami wręczono także wszystkim starostom III kadencji.
Po części oficjalnej starostowie mazowieccy oraz zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić Pałac znajdujący się na terenie Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej. Część artystyczną uświetniły swoim występem zespoły lokalne „Przepióreczka” oraz rewia dziecięca Sylaba.

Sławomir Czaplicki