KONWENT POWIATÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – PRUSZKÓW 25-26 WRZESIEŃ 2008 r.

Opublikowane przez KONWENT POWIATÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – PRUSZKÓW 25-26 WRZESIEŃ 2008 r.

W dniach 25-26 września 2008 roku w Pruszkowie, odbyło się dwudniowe posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. Posiedzeniu przewodniczył szef Konwentu na Mazowszu - Starosta Przasnyski Pan Zenon Szczepankowski. Posiedzenie odbyło się na terenie Obiektów Toru Kolarskiego w Pruszkowie. Zgodnie z postulatami części Starostów w Konwencie wzięli udział Skarbnicy z samorządów wchodzących w skład Konwentu.

Przygotowany przez Przewodniczącego, w porozumieniu ze Starostą Powiatu Pruszkowskiego, Panią Elżbietą Anną Smolińską, która była gospodarzem dwudniowego posiedzenia - porządek obrad przedstawiał się następująco:

I dzień - 25.09.2008 r.:

Otwarcie obrad, sprawy organizacyjne - Przewodniczący Konwentu Zenon Szczepankowski - Starosta Przasnyski.
„Możliwości współpracy samorządów z Wojewódzkim Urzędem Pracy w zakresie pozyskiwania środków finansowych na rozwój rynku pracy” - przedstawiciel WUP w Warszawie.
„Przedstawienie koncepcji wspólnej realizacji projektu wyposażenia szkół powiatowych” - Zofia Dębska - Wicedyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.
„Standardy i finansowanie pomocy społecznej w powiatach” - Halina Lipke - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
Wystąpienie dr Michała Strąka - Dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego.
„Ustawa o finansach publicznych, ustawa o rachunkowości, finansowanie samorządów powiatowych” - przedstawiciel Ministerstwa Finansów.
„Rozwój samorządu powiatowego” - Marszałek Sejmu RP - Bronisław Komorowski.
Wystąpienie przedstawiciela Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie.
Wystąpienie Jacka Kozłowskiego - Wojewody Mazowieckiego.
Wystąpienie Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” (tor kolarski).
Kino plenerowe z imprezami towarzyszącymi.

II dzień - 26.09.2008 r.:

Sadzenie pamiątkowych drzew.
„Regulaminy naboru wniosków w ramach RPO” - Wiesław Raboszuk - Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, Henryka Mizerska - Dyrektor d/s RPO w MJWPU w Warszawie.
Sprawy organizacyjne:
- podjęcie stanowisk proponowanych przez Członków Konwentu,
- zatwierdzenie składów Komisji Konwentu,
- zgłoszenie propozycji tematów kolejnego posiedzenia Konwentu.
Wystąpienie przedstawiciela Konwentu Skarbników.
Dyskusja.

Data: 2019-08-17