KOORDYNATORZY SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

W projekcie pracuje 5 koordynatorów sieci Współpracy i Samokształcenia (SWS), każdy z nich opiekuje się 1 siecią. Do współpracy w sieciach przystąpili dyrektorzy i nauczyciele, liczebność w grupie jednej sieci to 30 osób. Powiat zorganizował 5 różnych tematycznie sieci. 3 wybrano z listy ORE wypracowane w ramach projektu systemowego pn. „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym wspomaganiu szkół”.

Koordynatorzy i tematyka sieci :

Zmysłowska Marzanna: Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły

Daniszewska Zofia: Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną?

Bobińska Hanna: Praca z nowoczesnymi technologia TIK(rok I i II) – bezpieczny Internet.

Brzozowa Anna: Jak kształtować postawy uczniowskie(przeciwdziałać agresji, radzić sobie ze szkoloną absencją, pracować z uczniem z nadpobudliwością psychoruchową i sprawiającym trudności wychowawcze)? Bezpieczeństwo w szkole

Gregorczyk Beata: Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?

Koordynatorzy Sieci Współpracy i Samokształcenia mają doświadczenie w pracy szkoleniowej z dorosłymi, m. in. prowadzili szkolenia, kursy doskonalące i warsztaty z zakresu oświaty, posiadają duży staż pracy pedagogicznej. Posiadają pozytywne opinie i rekomendacje szkół i placówek doskonalenia, posiadają certyfikat ukończonego szkolenia dla SORE.

Koordynatorzy Sieci Współpracy i Samokształcenia kierują pracami sieci w roku szkolnym 2013/2014 oraz w roku szkolnym 2014/2015. Członkowie sieci spotykają się 8 razy w czasie trwania całego projektu. W ramach SWS będą organizowane konsultacje grupowe oraz warsztaty. Miedzy spotkaniami członkowie sieci pracują na platformie internetowej www.doskonaleniewsieci.pl udostępnionej przez Ośrodek Edukacji w Warszawie. Na spotkaniach sieci zostanie opracowany plan pracy w ramach sieci, określone zostaną obszary, cele i harmonogram podejmowanych działań. Na zakończenie zostaną wypracowane rekomendacje i wnioski do dalszej pracy, które koordynatorzy SWS przekażą kierownikowi projektu. Koordynatorzy przygotują relacje z przebiegu spotkań oraz wypracowanych rezultatów i zamieszczą je na platformie internetowej. N koniec przygotują sprawozdania z SWS.

W dniach 12-14 luty 2014 r. odbyły się pierwsze spotkania członków sieci.

Irena Superson
Kierownik Projektu