Mamy to! Powiat Przasnyski polskim liderem wykorzystania środków unijnych!

Wprost z katowickiego „Spodka” dotarły do nas właśnie „kosmiczne” wiadomości. Podczas trwających obrad XVIII Forum Kapitału i Finansów Powiat Przasnyski otrzymał tytuł ogólnopolskiego lidera wykorzystania środków z funduszy Unii Europejskiej 2020! Prestiżowe wyróżnienie, podczas uroczystej gali, odebrał osobiście starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

Starosta Krzysztof Bieńkowski prezentuje dwa dyplomy otrzymane podczas uroczystej gali

Ten świetny rezultat to zasługa Zarządu Powiatu, Radnych Powiatowych popierających nasze działania, a przede wszystkim ciężkiej pracy doświadczonych pracowników Starostwa, Powiatowego Zarządu Dróg i jednostek organizacyjnych powiatu, którzy potrafią pozyskiwać środki zewnętrzne i skutecznie realizować i rozliczać projekty. Obecnie kończymy realizować duże inwestycje, takie jak kryte lodowisko w Przasnyszu, czy Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju. Za chwilę oddajemy do użytku most na rzece Orzyc w ciągu obwodnicy w Chorzelach. Staramy się także o pozyskanie środków na budowę krytej pływalni w Przasnyszu. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, działamy aktywnie na rzecz naszych mieszkańców – uruchomiliśmy właśnie I nabór wniosków z budżetu obywatelskiego, gdzie do dyspozycji mieszkańców właśnie, dajemy aż 150 tys. zł. Razem zmieniamy nasze otoczenie na lepsze! – podsumował starota Bieńkowski.

Ranking specjalistycznego pisma „Wspólnota” jest opracowywany cyklicznie przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie o danych GUS i Ministerstwa Finansów. Wydatki liczone są na podstawie danych ze sprawozdań budżetowych samorządów.