Milion złotych dla Miasta od Powiatu Przasnyskiego

To efekt wzorowej wręcz współpracy między Miastem Przasnysz, a Powiatem Przasnyskim. W dniu 21 grudnia 2018 r. Burmistrz Miasta Przasnysz Łukasz Chrostowski oraz Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski wraz z Członkiem Zarządy Pawłem Mostowym podpisali wstępne porozumienie w sprawie zniesienia współwłasności hali sportowej przy ulicy Sadowej. Porozumienie nakreśla zamierzenia samorządów co do ostatecznego rozstrzygnięcia w przedmiocie zniesienia współwłasności hali sportowej przy ul. Sadowej. Cała nieruchomość stanie się własnością Powiatu Przasnyskiego w zamian za spłatę udziału w wysokości jednego miliona złotych. Powiat chce by te pieniądze Miasto przeznaczyło na remont domu kultury.

porozumienie

– Miasto Przasnysz jest bardzo ważnym Partnerem dla Powiatu Przasnyskiego. Współpraca między samorządami stanowi podstawowy fundament samorządowej synergii. Należy pielęgnować współpracę, a nie spory, wówczas skorzystają mieszkańcy całego powiatu przasnyskiego, w tym miasta Przasnysz. Koszty utrzymania hali sportowej będzie ponosić sam Powiat, dzięki temu Miasto może przeznaczyć większe środki na utrzymanie domu kultury. – mówił Starosta Krzysztof Bieńkowski. Z kolei Burmistrz Miasta Przasnysz podkreślił bardzo ważną rolę samorządu powiatowego w realizacji zadań własnych gminy. – Podpisane porozumienie ma wymiar historyczny. Wspólnie wypracowano dotychczas nieosiągalny konsensus. Uważam to za sukces – mówił burmistrz Łukasz Chrostowski.Ramy współpracy były omówione wcześniej przez samorządowców i zaakceptowane przez Zarząd Powiatu. W spotkaniu uczestniczył również członek Zarządu Powiatu Paweł Mostowy oraz radca prawny Urzędu Miasta Łukasz Machałowski.

Trzeba przypomnieć, że przed Sądem Rejonowym w Przasnyszu toczy się postępowanie nieprocesowe w przedmiocie zniesienia współwłasności hali sportowej przy ulicy Sadowej. Strony tego postępowania tj. Miasto Przasnysz i Powiat Przasnyski doszły do porozumienia w ten sposób, że nieruchomość zostanie przyznana na wyłączną własność Powiatu z obowiązkiem spłaty na rzecz Miasta w kwocie miliona złotych. Koszty postępowania mają zostać wzajemnie zniesione. Zawarte porozumienie, to prawdziwy sukces, który przeciął dotychczasowy ,,spór″ na linii Miasto Przasnysz i Powiat Przasnyski. Środki przekazane przez Powiat mają być przeznaczone na remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Data: 2020-02-20
Imieniny: Anety, Lecha, Leona