NAJMŁODSI TROSZCZĄ SIĘ O BEZPIECZEŃSTWO

Opublikowane przez NAJMŁODSI TROSZCZĄ SIĘ O BEZPIECZEŃSTWO

29 kwietnia przeprowadzono powiatowe eliminacje XVIII Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży 2015/2016 pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz zainteresowanie tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa w codziennym życiu, w  domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce podczas nauki i zabawy.

Świadomość zagrożeń oraz sposobów zapobiegania im jest kluczowym elementem budowania odpowiedzialnej postawy młodego człowieka. Ważne jest także to, aby wiedza pozostała jego w świadomości i towarzyszyła mu przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i  świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na  wycieczce, podczas zabawy.

W eliminacjach powiatowych konkursu w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyło 113 osób, w następujących grupach wiekowych: I  grupa -  40 prac, II  grupa -  39 prac, III grupa -  34 prace.

Z pośród nadesłanych prac Komisja konkursowa w oparciu o postanowienia Regulaminu Konkursu wyłoniła zwycięzców eliminacji powiatowych w poszczególnych kategoriach:

I grupa - uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych
I miejsce – Amelia Ruziecka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu
II miejsce – Hubert Kulesza – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu
III miejsce – Zofia Leleniewska –  Szkoła Podstawowa w Romanach Seborach
Wyróżnienie – Daniel Rólka –  Szkoła Podstawowa w Zielonej, Bartosz Moczulak – Szkoła Podstawowa w Zielonej

II grupa - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych
I miejsce – Patrycja Perdyon - Zespół Szkół w Lesznie
II miejsce – Jan Karol Bednarski - Szkoła Podstawowa w Rostkowie
III miejsce – Gabriela Świderska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jednorożcu

Wyróżnienie – Daniel Zabielski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jednorożcu, Anastazja Walentyna Rydzewska – Zespół Szkół w Lesznie

III grupa - uczniowie gimnazjów
I miejsce – Zuzanna Bugaj – Zespół Szkół  w Krzynowłodze Małej
II miejsce – Magdalena Kuklińska – Gimnazjum Publiczne w Krasnem
III miejsce – Zuzanna Wódkiewicz  – Zespół Szkół  w Krzynowłodze Małej
Wyróżnienie – Oliwia Bryl – Gimnazjum Publiczne w Krasne, Paulina Nałęcz – Zespół Szkół w Bogatem

Wyróżnione prace zostały przesłane, do udziału w etapie wojewódzkim – do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

Referat Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Społecznych