O PUCHAR STAROSTY TAKŻE W CHORZELACH

Opublikowane przez O PUCHAR STAROSTY TAKŻE W CHORZELACH

Oldboje z Żuromina podbijają powiat przasnyski. Wygrali kolejny Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Starosty Powiatu Przasnykiego, który rozegrany został tym razem w Chorzelach, 7 lutego, a jego sponsorem był samorząd powiatu przasnyskiego. W finale pokonali gospodarzy 4-2. Pod nieobecność zamieszkującego Chorzele, ale niestety „kontuzjowanego” starosty powiatu przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, zawody otworzył i przywitał zespoły Tomasz Osowski wicestarosta przasnyski. Towarzyszyli mu organizatorzy imprezy: Bogdan Konarski i Andrzej Danelski.

Do Chorzel zawitały następujące zespoły piłkarskich weteranów z naszego regionu: Żuromin, Chorzele, Płońsk, Baboszewo, Przasnysz, Purda, Nowe Miasto. Siedem drużyn rozpoczęło zatem zaciętą i niesamowicie emocjonującą, jak się później okazało rywalizację. Oprócz oczywiście meczu finałowego, w którym chorzelanie stawili silny opór faworyzowanym graczom z Żuromina, najwięcej emocji przyniósł mecz o wejście do finału, właśnie pomiędzy gospodarzami, a ekipą z Płońska. Momentami zawodników ponosiły nerwy, płońszczanie nie godzili się z decyzjami arbitrów, a mecz kończyli w osłabieniu z powodu wykluczenia za niesportowe zachowanie. Niestety nie wykorzystali tego miejscowi i po bezbramkowym remisie zgotowali publiczności prawdziwy horror w rzutach karnych. Strzały z 7 metrów lepiej egzekwowali oldboye z Chorzel, ale i tak dopiero w piątej serii przy stanie 1:1 Bogdan Kowalski pokonał bramkarza rywali i ten gol dał awans do finału. Płońszczanie na pięć prób, zdobyli zaś tylko jedną bramkę.

Nasz powiat, oprócz gospodarzy, reprezentował zespół przasnyskich oldbojów. Porażka z Baboszewem i remis z gospodarzami nie pozwolił walczyć o czołowe lokaty. W spotkaniach o miejsca 5-7 pokonali Nowe Miasto i ekipę z Purdy kończąc imprezę na 5 miejscu.

Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Marka Osieckiego z Żuromina. Miłym akcentem dla przasnyskich oldboyów był tytuł króla strzelców dla Cezarego Kowalskiego, który zdobył w sumie 6 bramek.
Na koniec wicestarosta przasnyski Tomasz Osowski wręczył nagrody zespołowe i indywidualne i wszyscy zakończyli turniej wspólnym obiadem.

Końcowa kolejność:

Żuromin
Chorzele
Płońsk
Baboszewo
Przasnysz
Purda
Nowe Miasto

Skład Chorzel (na zdjęciu z wicestarostą Tomaszem Osowskim): Jerzy Kobyliński – Zbigniew Ladziński, Tomasz Lipiński, Bogdan Kowalski, Robert Kurpiecki, Robert Suchodolski, Ryszard Kwiatkowski, Marek Moszczyński, Jacek Morawski, Tomasz Kolek, Sławomir Chmieliński, Zbigniew Wojciechowski.

Skład przasnyszan: Ryszard Stryjewski – Cezary Kowalski, Artur Wydrzyński, Krzysztof Tworkowski, Dawid Kamiński, Cezary Goździewski, Łukasz Kacprowicz, Mieczysław Prekiel, Tadeusz Frączak, Mariusz Piechocki.

Data: 2020-02-21
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta