PIKNIK MEDYCZNY W CHORZELACH – RELACJA

Opublikowane przez PIKNIK MEDYCZNY W CHORZELACH – RELACJA

28 czerwca w Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach odbył się trzeci powiatowy piknik medyczny. W ciągu sześciu godzin przebadano ponad 90 osób z gminy Chorzele oraz rozdano ponad 400 bezpłatnych karnetów na basen. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu przasnyskiego. Wszyscy mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku chorób układu krążenia, a osoby u których wyniki wskazały na konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań specjalistycznych zostały skierowane na badania do przasnyskiego szpitala poza systemem NFZ.

W zależności od diagnozy i zaleceń lekarzy dla osób, które poddadzą się badaniom na piknikach medycznych są rozdawane :
- bezpłatne ciśnieniomierze,
- bezpłatne urządzenia do pomiaru cholesterolu, trójglicerydów i cukru,
- bezpłatne kijki do nordic walkingu,
- bezpłatne zestawy do badmintona
- bezpłatne karnety na basen

Przewidziano również szkolenia, gry i zabawy dla najmłodszych, catering dla uczestników pikników, konkursy z nagrodami, a w tym rowery i gadżety dla dzieci, karnety na basen dla osób, które poddadzą się badaniom, dla osób towarzyszących oraz dla dzieci.

Szczegółowych informacji udzielą:
Pracownicy zarządzający Projektem:
Biuro Projektu, ul. Joselewicza 6, Przasnysz
(wejście do Powiatowego Urzędu Pracy, pokój nr 3).

Kontakt:
mail: profilaktyka.przasnysz@onet.pl

Zobacz fotorelację z pikniku: