POTĘŻNY ZASTRZYK FINANSOWY DLA POWIATU PRZASNYSKIEGO

POWIAT PRZASNYSKI BLISKI UZYSKANIA OD UNII EUROPEJSKIEJ POTĘŻNEGO DOFINANSOWANIA W WYSOKOŚCI 85% KOSZTÓW PROJEKTÓW POWIATU O WARTOŚCI PONAD 63 MLN ZŁ.

W pierwszej dziesiątce najlepiej ocenionych przez ekspertów projektów unijnych w ramach RPO WM znalazły się 2 projekty powiatu przasnyskiego dotyczące Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Za ponad 53 mln. zł pieniędzy unijnych oraz 10 mln. środków własnych Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wybuduje drogi dojazdowe i wewnętrzne, chodniki i drogi rowerowe oraz infrastrukturę techniczną w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej, w tym kanalizację deszczową i sanitarną, wodociągi, linie energetyczne i telekomunikacyjne.

Bardzo cieszą wyniki oceny pierwszych tegorocznych projektów, chociaż z doświadczenia znamy ciężar pracy i odpowiedzialności związany z realizacją przedsięwzięcia. Nie są to jedyne projekty powiatu, które obecnie są w trakcie oceny i przygotowania. Powiat pomyślnie realizował już projekty o porównywalnych kosztorysach. Za każdym razem był to ogromny wysiłek naszych kadr, ale i wielka satysfakcja po ich zakończeniu.

Uzyskanie tak wysokiego wolumenu środków ma dla mieszkańców naszych ziem szczególne znaczenie, gdyż w dobie kryzysu zamienią się one w miejsca pracy i pozwolą na skokowy wzrost aktywności gospodarczej.

Data: 2020-04-02
Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława