POWIAT POZYSKAŁ KOLEJNE 2 MILIONY NA DROGI

Opublikowane przez POWIAT POZYSKAŁ KOLEJNE 2 MILIONY NA DROGI

2 grudnia starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, wicestarosta Tomasz Osowski oraz skarbnik powiatu Anna Tworkowska podpisali w Mławie z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem oraz dyrektorem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Wiesławem Raboszukiem Umowę na przebudowę, przy udziale środków unijnych drogi powiatowej Duczymin – Nowa Wieś – Jarzynny Kierz. Wartość projektu wynosi: 2.407.320 zł, zaś wysokość dofinansowania: 2.046.222 zł.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 3215W Duczymin – Nowa Wieś – Jarzynny Kierz”
Przedmiotem projektu jest kompleksowa przebudowa drogi powiatowej obsługującej północną część gminy Chorzele. W ramach inwestycji przebudowany zostanie układ komunikacyjny północno-zachodniej części Gminy Chorzele umożliwiający połączenie z drogami krajowymi DK 57 i DK 7. Wzmocniona zostanie istniejąca nawierzchnia, pobocza oraz odwodnienie. Dodatkowo wymienione zostanie oznakowania pionowe na oznakowanie odblaskowe. W miejscowości Zdziwój Stary planowane jest wykonanie chodników, zatok autobusowych oraz przejść dla pieszych, a w miejscowości Nowa Wieś wybudowane zostaną zatoki autobusowe.

Starosta Zenon Szczepankowski podziękował marszałkowi Adamowi Struzikowi oraz dyrektorowi MJWPU Wiesławowi Raboszukowi za przygotowanie kolejnej Umowy unijnej. Gratulacje przekazał staroście powiatu mławskiego w związku z podpisaniem analogicznej Umowy. Starosta Przasnyski zadeklarował, że na podpisanie następnych Umów przygotowywanych przez MJWPU zaprosi sąsiadów i samorząd wojewódzki do Przasnysza. Ustalono, że podpisanie Umów na budowę powiatowych ciągów drogowych Skierkowizna – Kaki Mroczki oraz Klewki – Rostkowo – Szulmierz nastąpi przed 16 grudnia b.r.

– Bardzo się cieszę, że dziś podpisujemy kolejne dwie umowy, które przyczynią się do poprawy stanu dróg w naszym regionie. Powiaty mławski i przasnyski skutecznie pozyskują wsparcie zewnętrzne na realizację własnych inwestycji. Właśnie takie działania sprawiają, że proces unowocześniania zachodniego i północnego Mazowsza przebiega szybko i efektownie – powiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.