POWIAT PRZASNYSKI MAZOWIECKIM LIDEREM WSPIERANIA I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI MAZOWIECKIM LIDEREM WSPIERANIA I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 10 grudnia 2007 roku, Starosta Przasnyski Pan Zenon Szczepankowski odebrał statuetkę oraz certyfikat Mazowieckiego Lidera Programu Rozwoju Przedsiębiorczości – Mazowsze XXI za rok 2007.

Nagroda przyznawana jest przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.
Uzasadniając wybór należy podkreślić, że Związek dostrzegł duży wysiłek powiatu przasnyskiego nastawiony na poprawę infrastruktury służącej pozyskiwaniu nowych inwestorów oraz funkcjonowaniu i rozwojowi istniejących przedsiębiorstw.

Działania te ukierunkowane były w szczególności na poprawę i zabezpieczenie potrzeb przedsiębiorstw i potencjalnych inwestorów w zakresie komunikacji gospodarczej. Zbudowano i zmodernizowano 236 km dróg powiatowych. Powiat jako jeden z pierwszych w Polsce doprowadził do utwardzenia wszystkich dróg będących w jego zarządzie. Inną przesłaną do wyróżnienia powiatu przasnyskiego jest rozumienie potrzeb inwestorów i elastyczne oraz dynamiczne i sprawne obsługiwanie ich w zakresie przygotowywania terenów inwestycyjnych niezbędnych do lokalizacji firm i przedsięwzięć, a także spraw formalno – prawnych na etapie przygotowywania inwestycji dla lokalnych firm nastawionych na rozwój. Są to między innymi Proszkownia w Przasnyszu, rozbudowa Zakładów Mleczarskich w Chorzelach, ABB w Przasnyszu, KROSS Przasnysz, Novdom Sp. z o.o.

* Związek Podawców Warszawy i Mazowsza od 16 lat bierze udział w procesie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości na terenie Mazowsza. Uczestnicząc w pracach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz w Stowarzyszeniu Organizacji Biznesowych Stolic Europejskich dużą wagę przywiązuje do współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a władzami samorządowymi.
Współtworząc Program Rozwoju Przedsiębiorczości ZPWiM zmierza do rozwiązywania problemów rynku pracy i wspierania przedsiębiorczości. Współuczestniczy w kreowaniu wizerunku gospodarczego Mazowsza. Regionu o wyjątkowym potencjale, aspirującego do rangi atrakcyjnego partnera otwartego na wielostronną współpracę, tworzącego klimat dla innowacyjności.