POWIAT PRZASNYSKI – NAJLEPSI W POLSCE!

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI – NAJLEPSI W POLSCE!

Powiat Przasnyski najwyżej notowanym powiatem w Polsce w zakresie inwestycji w infrastrukturę techniczną. Siódma statuetka im. Króla Kazimierza Wielkiego i Samorządowy Oskar dla starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego.

Samorząd powiatu przasnyskiego zadziwia całą Polskę. Wszyscy pytają, jak to możliwe, że powiat, który zaliczał się do najsłabszych w Polsce i na Mazowszu jeszcze w roku 1998, zdołał wybić się na pierwsze miejsce w Polsce i w takim tempie rozwija się już od 9 lat. Pierwszy raz na czoło rankingu najbardziej proinwestycyjnych powiatów nasz powiat wysunął się w latach 2003-2005. Od tego czasu Powiat Przasnyski ani razu nie zszedł z podium. Tegoroczna statuetka dla największych inwestorów samorządowych symbolizująca króla, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną, jest już siódmą z rzędu. Żaden inny powiat w Polsce nie dokonał takiego postępu.

Nic dziwnego, że osiągnięcia naszego starosty zostały dostrzeżone w najwyższych gremiach krajowych, zagranicznych i lokalnych. Stąd niedawny tytuł Europejczyka roku 2011, Złoty Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Medal Pro Masovia, statuetka Przaśnika, czy statuetka im. Królowej Bony.

14 października 2012 roku Zenon Szczepankowski odebrał w galerii Porczyńskich w Warszawie, najbardziej prestiżowe odznaczenie samorządowe - medal im. Grzegorza Palki zwany Samorządowym Oskarem. Kapituła już w roku 2010 wyróżniła naszego starostę. Tegoroczny medal jest wyrazem uznania dla starosty przasnyskiego nie tylko za osiągnięcia gospodarcze powiatu przasnyskiego, ale także za pracę na szczeblu ogólnokrajowym i wojewódzkim w różnych gremiach opiniujących akty prawne m.in. w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

Sławomir Czaplicki
Kierownik
Referatu Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Rynku Pracy

Poniżej fotorelacja z obu uroczystości:

Przyznawana od 1998 r. nagroda i. Grzegorza Palki stała się najbardziej prestiżowym wyróżnieniem samorządowym. Jest przyznawana osobom, które w swych dokonaniach na rzecz rozwoju samorządności np. poprzez opracowania naukowe, ustawodawcze lub sprawne zarządzanie, przyczyniają się do propagowania i ugruntowania idei samorządności w Polsce. Nagrodę im. Grzegorza Palki stanowi medal ze srebra oraz dyplom.

O Nagrodzie świadczą jej dotychczasowi laureaci, wśród których byli m. in. Premier Jerzy Buzek, Ambasador USA Daniel Fried, Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński, profesorowie: Jerzy Regulski, Michał Kulesza, Irena Lipowicz, Komisarz UE Danuta Hubner, Minister Grażyna Gęsicka, Europoseł Jan Olbrycht, Minister Elżbieta Bieńkowska.

Patronat nad Nagrodą objęły ogólnopolskie organizacje samorządowe, będące stroną Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego: Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Unia Metropolii Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP i Związek Województw RP.