Powiat Przasnyski pozyskał 1,3 mln zł z Unii Europejskiej na informatyzację starostwa

Niebawem mieszkańcy powiatu przasnyskiego sprawnie i bez wychodzenia z domu będą mogli załatwić sprawy urzędowe przez Internet. Kolejna ważna inwestycja obejmuje wdrożenie i uruchomienie e-usług publicznych oraz zakup sprzętu informatycznego. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1,3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

24 stycznia 2020 roku na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbyła się konferencja, podczas której podpisano umowę o dofinansowanie projektu „E-usługi dla Powiatu Przasnyskiego". Umowę w tej sprawie podpisali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski oraz Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Waldemar Trochimiuk.

- Chcemy, aby nasz powiat umożliwiał wygodne załatwienie spraw urzędowych przez Internet, bez wychodzenia z domu oraz bez oczekiwania w długich kolejkach. Zależy nam na zadowoleniu mieszkańców – podkreślał Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

Powiat zainwestuje środki unijne w informatyzację urzędu. Uruchomione będą następujące usługi elektroniczne: e-rejestry, e-budownictwo, e-transport, e-środowisko, e-porady konsumenckie, e-geodezja, e-edukacja i sport, e-wnioski, e-wizyta czy e-konsultacje społeczne. Usługi te umożliwią komunikowanie się z urzędem drogą elektroniczną. W ramach inwestycji zostanie także zakupiony nowy sprzęt informatyczny, m.in.: serwery, zestawy komputerowe, switche, skanery, klimatyzacja do serwerowni, a także licencje i oprogramowania. Pracownicy starostwa przejdą szkolenia z zakresu pracy i obsługi systemów informatycznych oraz ochrony danych osobowych. Całkowita wartość projektu to 1,7 mln zł, a kwota dofinansowania wynosi 1,36 mln zł.

Data: 2020-03-29
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona