Premier Mateusz Morawiecki promował w Przasnyszu rządowy program „Aktywny Senior +”

29 września 2019 r. na zaproszenie starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego Przasnysz odwiedził premier RP Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 promował rządowe programy skierowane do seniorów.

Premier mówił o wdrożeniu programu Aktywny Senior +, Leki 75+, Emerytura+, czy stworzeniu stref aktywności dla seniorów. Podkreślił również, że pieniądze na programy są w budżecie państwa m.in. dzięki skutecznej walce z mafiami VAT-owskimi.

Oprócz szefa rządu obecny był m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz przedstawiciele resortu pracy, rodziny i polityki społecznej.

Podczas spotkania seniorzy na specjalnie przygotowanych stanowiskach mieli okazję zasięgnąć porad m.in. policji, Inspekcji Handlowej, NFZ, zbadać poziom cukru we krwi czy ciśnienie. Na głównej scenie odbywały się występy kół seniorów, Zespołu Tańców Historycznych z MDK Przasnysz czy nauka nordic walking.

W organizację spotkania czynnie włączyły się przasnyskie jednostki straży, ratownictwa medycznego oraz policji, harcerze, PSSE Przasnysz.

O podniebienia gości zadbało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim, które sfinansowało pyszny poczęstunek potraw regionalnych, przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Przasnyskiego.