Prezentujemy sylwetki Starostów Dożynkowych Powiatu Przasnyskiego – Państwa Agnieszki i Jarosława Szemplińskich

Państwo Agnieszka i Jarosław Szemplińscy gospodarują w miejscowości Chmieleń Wielki, gmina Krzynowłoga Mała. Posiadają gospodarstwo o powierzchni około 100 hektarów ukierunkowane na produkcję bydła mlecznego w ilości 150 krów dojnych i 130 jałowizny. Średnia wydajność mleczna krowy w państwa gospodarstwie wynosi 9 tysięcy litrów rocznie. Gospodarze posiadają nowoczesne budynki inwentarskie, w pełni zautomatyzowane pod kątem zadawania pasz, zgarniania obornika, systemu wentylacji, a także roboty udojowe. Posiadają bardzo dobrze wyposażony park maszynowy: ciągniki 5 sztuk o mocy od 80 do 170 KM, agregaty uprawowe, kombajn zbożowy, przyczepę samozbierającą, praso-owijarkę samo załadowczą. Stosują GPS do automatycznego prowadzenia ciągnika po polu. Gospodarstwo powstało w 1993 roku.

Prezentujemy sylwetki Starostów Dożynkowych Powiatu Przasnyskiego - Państwa Agnieszki i Jarosława Szemplińskich

Data: 2019-10-20
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa