PRZASNYSCY SAMORZĄDOWCY WICEMISTRZAMI MAZOWSZA W PIŁCE NOŻNEJ

Opublikowane przez PRZASNYSCY SAMORZĄDOWCY WICEMISTRZAMI MAZOWSZA W PIŁCE NOŻNEJ

Reprezentacja samorządowców z miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego została wicemistrzami Mazowsza w rozgrywanych 11 i 12 czerwca na terenie powiatu legionowskiego III Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Samorządów w Piłce Nożnej Mazovia Cup 2010. Tegorocznym Mistrzem Mazowsza została drużyna Starej Białej, która rok temu znalazła się tuż za podium. Na II pozycji uplasowała się reprezentacja Przasnysza i Powiatu Przasnyskiego, która w ubiegłym roku zajęła VII miejsce. Trzecie miejsce objął jeden z gospodarzy imprezy – drużyna Legionowa.

Po uroczystym otwarciu w Legionowie 24 drużyny podzielone na 4 grupy eliminacyjne udały się do 4 miast powiatu legionowskiego, aby pierwszego dnia rozegrać po 5 meczów w swoich grupach. Grano 2 x 10 minut. Żar lał się z nieba, a przasnyszanie rozpoczęli od mocnego uderzenia pokonując na boisku w Jabłonnej w pierwszym meczu reprezentację Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie 5-0. W drugim spotkaniu również wysoko i bez straty gola, 4-0 nasi samorządowcy odprawili ekipę powiatu otwockiego. Trzeci mecz to mały kryzys i kontuzja Artura Marchewki, a wynik 0-2 z powiatem legionowskim był jedyną porażką przasnyszan tego dnia. Aby awansować 2 ostatnie mecze nasza reprezentacja musiała wygrać. Plan wykonano, chociaż losy awansu ważyły się do ostatnich sekund. Czwarte spotkanie to pewna wygrana 3-0 z drużyną z Olszewa Borek, a w decydującym o awansie spotkaniu z gospodarzami z Jabłonnej przasnyszanie rzutem na taśmę wygrali 2-1 i mogli świętować awans. Drugiego dnia na obiektach w Legionowie grano finały. Pierwsze spotkanie z Żyrardowem i 5-0 nasi samorządowcy pokonują rywali. W kolejnym meczu ofiarą przasnyszan padła reprezentacja Ostrowi Mazowieckiej, której strzeliliśmy 2 gole, nie tracąc żadnego. W meczu o finał, po dużych emocjach nasi zawodnicy 3-1 pokonali gospodarzy z Legionowa i 2 miejsce było już pewne. W finale zmęczeni przasnyszanie musieli uznać wyższość samorządowców ze Starej Białej, ale sukces w postaci II miejsca na Mazowszu stał się faktem.

Najwięcej bramek dla reprezentacji Przasnysza i Powiatu Przasnyskiego strzelił Bogusław Postek, najważniejsze gole zdobywał Cezary Kowalski, wszyscy dawali w upale z siebie wszystko, wiele akcji było na bardzo wysokim poziomie, a rywale z uznaniem odnosili się do stylu jaki zaprezentowała nasza drużyna na boisku i poza nim. W całym turnieju, w 9 meczach strzeliliśmy 24 bramki, a straciliśmy tylko 7. Za rok kolejne mistrzostwa i przasnyszanie pojadą w roli jednego z faworytów.

Za pomoc finansową i organizacyjną chcielibyśmy serdecznie podziękować Zarządowi Powiatu i panu staroście Zenonowi Szczepankowskiemu, panu burmistrzowi Waldemarowi Trochimiukowi oraz panu dyrektorowi DPS-u Dariuszowi Chaborskiemu, bez wsparcia których pewnie nie wywalczylibyśmy tak wspaniałego miejsca. Kolejny raz udało się nam udowodnić, że sportowa rywalizacja to doskonały sposób na integrację środowiska samorządowego – powiedział Sławomir Czaplicki.
Mecze 11 czerwca w grupie A: Przasnysz - MUW Warszawa 5-0, Przasnysz - Powiat Otwock 4-0, Przasnysz - Powiat Legionowo 0-2, Przasnysz - Olszewo Borki 3-0, Przasnysz - Jabłonna 2-1.
Finały 12 czerwca w grupie: Przasnysz-Żyrardów 5-0, Przasnysz - Ostrów Maz. 2-0, Przasnysz-Legionowo 3-1.
Finał turnieju: Przasnysz - Stara Biała 0-3.
Skład drużyny Samorządowców z Przasnysza i Powiatu Przasnyskiego (na zdjęciach): Jarosław Szmulski, Sławomir Czaplicki, Artur Marchewka, Jarosław Tomaszewski, Piotr Czaplicki, Jan Kozłowski, Andrzej Brocki, Grzegorz Cołosiński, Robert Wójcik, Mariusz Piechocki, Bogusław Postek, Cezary Kowalski, Łukasz Kacprowicz, Zbigniew Marzewski.

*materiał ukazał się w Kurierze Przasnyskim