PRZASNYSKA STREFA EKONOMICZNA OFICJALNIE OTWARTA

Opublikowane przez PRZASNYSKA STREFA EKONOMICZNA OFICJALNIE OTWARTA

Przedsiębiorcy z powiatu przasnyskiego mogą liczyć na, sprzyjające rozwojowi warunki prowadzenia działalności gospodarczej. 17 września uroczyście otwarto przasnyską Strefę Ekonomiczną, oferującą liczne udogodnienia inwestycyjne. W otwarciu strefy wziął udział wicepremier Waldemar Pawlak, Dariusz Piątek wicewojewoda mazowiecki, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, parlamentarzyści, samorządowcy naszego powiatu, przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencji Rozwoju Przemysłu, Agencji Rozwoju Mazowsza i Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dyskutowano także z przedsiębiorcami i uczniami na temat zrównoważonego rozwoju regionu.

Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) to udane połączenie potrzeb inwestorów z potrzebami poszczególnych regionów, w których zostały utworzone. Każdy tego typu obszar jest wyodrębnioną administracyjnie częścią terytorium Polski, przeznaczoną do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Przasnyska Strefa Ekonomiczna o powierzchni 55 hektarów jest jedną z siedemnastu podstref Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Wisłosan. Przedsiębiorca w SSE ma zapewnione ulgi podatkowe (CIT i PIT), może korzystać po konkurencyjnej cenie z działek kompletnie przygotowanych pod inwestycje (uzbrojonych w niezbędne media) oraz bezpłatnej pomocy przy załatwianiu wszelkich formalności.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, marszałek Adam Struzik oraz pozostali goście uczestniczyli w konferencji podczas której spotkali się z przedsiębiorcami powiatu przasnyskiego oraz uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu. Dyskutowano na temat szans, jakie stwarza dla Mazowsza wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju, a także przewagi, jaką ma Polska i miejscowości peryferyjne, takie jak Przasnysz w stosunku do innych lokalizacji inwestycyjnych.

Uczestnicy uroczystości gratulowali staroście Zenonowi Szczepankowskiemu i całym władzom powiatu przasnyskiego finalizacji przedsięwzięcia, które stwarza perspektywę rozwoju całemu województwu. Zgodnie podkreślali, że konkurencyjne dla inwestorów warunki ekonomiczne to szansa nie tylko na pozyskanie zewnętrznego kapitału, ale także na utworzenie wielu nowych miejsc pracy.

Data: 2020-02-20
Imieniny: Anety, Lecha, Leona